Ambasador Nowej Zelandii oficjalnie wita się z Krakowem

29 stycznia 2018 r. kurtuazyjną wizytę Prezydentowi  Majchrowskiemu złożyła Ambasador Mary Thurston.

Ambasador Nowej Zelandii oficjalnie wita się z Krakowem
Fot. Wiesław Majka

Pierwszy raz do Krakowa Ambasador Thurston przyjechała latem ubiegłego roku i spędziła tu dwa miesiące, intensywnie ucząc się polskiego. Styczniowe spotkanie z Prezydentem Jackiem Majchrowskim to pierwsza oficjalna wizyta w Krakowie.

Pobyt w stolicy Małopolski i spotkania z przedstawicielami lokalnych władz poprzedził udział Pani Ambasador w uroczystościach 73. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz.

Spotkanie z Prezydentem Majchrowskim miało charakter zapoznawczy i pozwoliło Pani Ambasador zapoznać się ze specyfiką Krakowa, najważniejszymi osiągnieciami ostatnich lat, a także największymi wyzwaniami, z którymi zmagają się władze miasta i jego mieszkańcy. W trakcie rozmowy udało się znaleźć wiele ciekawych analogii pomiędzy Krakowem, a największymi miastami Nowej Zelandii: Auckland, skąd pochodzi Pani Ambasador i stolicą państwa: Wellington.

Mary Thurston sprawuje funkcję Ambasadora Nowej Zelandii na terenie Polski, Ukrainy, Gruzji, Estonii, Litwy i Łotwy od lipca 2017 r. zastępując na stanowisku Wendy Hinton, którą odwiedzała Kraków w 2013 r. i 2017 r.

Ambasador Thurston jest zawodową dyplomatką. Przed podjęciem obowiązków w Europie, reprezentowała Nową Zelandię w Singapurze i na Wyspach Salomona.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie