Kreatywnie z Isfahanem

12 czerwca 2018 roku prezydent Jacek Majchrowski przyjął w swoim gabinecie delegację irańskiego Isfahanu z burmistrzem Ghodratollahem Norouzim na czele.

Kreatywnie z Isfahanem
Fot. Wiesław Majka

Burmistrz Norouzi przebywa w naszym mieście w związku z Kongresem Miast Kreatywnych UNESCO, który w Krakowie i Katowicach potrwa do 15 czerwca. Panu Burmistrzowi towarzyszył jeden z trzynastu radnych Isfahanu Mehdi Moghaddari, Dyrektor Miejskiego Centrum Kreatywności i Nowych Technologii w Isfahanie Mohammad Hossein Ghourchani oraz Radca Ambasady Iranu w Warszawie Seyed Mostafa Hosseinipour.

Wizyta miała charakter zapoznawczy i kurtuazyjny, jednak była ona w głównej mierze poświęcona planowanym do realizacji wspólnym przedsięwzięciom kulturalnym. Było to kolejne spotkanie poświęcone tej perspektywie, wcześniej o możliwościach współpracy wspominał Ambasador Islamskiej Republiki Iranu Ramin Mehmanparast, który złożył wizytę u Prezydenta Miasta Krakowa w ubiegłym roku.

Obecnie Isfahan prowadzi współpracę z czternastoma miastami na świecie, m.in. z Barceloną, Freiburgiem i Florencją. Niewykluczone, że już wkrótce dołączy do nich Kraków!

Zobacz zdjęcia ze spotkania w OTOFOTOKroniceKrakowa

Burmistrz Isfahanu

Tagi: wizyta, UNESCO

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie