Nowa Ambasador Argentyny w Polsce z pierwszą oficjalną wizytą w Krakowie

Ana María Ramírez złożyła zapoznawczą wizytę Prezydentowi Jackowi  Majchrowskiemu 14 sierpnia 2018 r., czyli  nieco ponad miesiąc od przedłożenia listów uwierzytelniających Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie.

Nowa Ambasador Argentyny w Polsce z pierwszą oficjalną wizytą w Krakowie
Fot. Wiesław Majka

Rozmowy zdominowały plany nawiązania współpracy pomiędzy Krakowem, a jednym z argentyńskich miast. Pani Ambasador podkreśliła gotowość do pomocy w nawiązaniu takich relacji. Zainteresowanie realizacją wspólnych projektów z naszym miastem powinno być spore, w Argentynie mieszka bowiem wielu potomków tutejszych emigrantów, którzy wciąż jeszcze znają i pielęgnują polskie tradycje. Ambasador Ramírez podkreślała również, że Kraków jest dobrze znany wśród argentyńskich artystów, którzy nierzadko uczestniczą w krakowskich festiwalach muzycznych i teatralnych. Jak wynika z danych, którymi dysponuje Ambasada, dla dosyć licznej grupy Argentyńczyków Kraków stał się również miejscem zamieszkania i to takim, które traktują z wielkim sentymentem, pozytywnie wypowiadając się o licznych jego zaletach.

Pani Ambasador zastąpiła na stanowisku Jej Ekscelencję Patricię Beatriz Salas, która odwiedzała Kraków podczas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Przed przyjazdem do Polski Ambasador Ramírez reprezentowała swój kraj w Tajlandii, Laosie, Kambodży i Birmie oraz Peru. Obowiązki dyplomatyczne i bogate doświadczenie w organizacjach międzynarodowych Pani Ambasador łączy z funkcją nauczyciela akademickiego specjalizującego się w stosunkach międzynarodowych. Współpracowała m.in. z uniwersytetami w Belgrano i Buenos Aires.

Zobacz zdjęcia ze spotkania w OTOFOTOKRONICE MIASTA KRAKOWA:

Ana María Ramírez

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie