Ambasador Kuby po raz drugi odwiedza Kraków

Kurtuazyjne spotkanie Prezydenta Jacka Majchrowskiego z Ambasadorem Jorge Marti Martinezem odbyło się w czwartek, 4 kwietnia br.

Ambasador Kuby po raz drugi odwiedza Kraków
Fot. W. Majka - UMK

Pierwszą oficjalną wizytę w Krakowie Pan Ambasador Martinez złożył wkrótce po objęciu stanowiska w Warszawie w kwietniu 2017 r. Tym razem Ambasador odwiedził nasze miasto w związku z wykładami, które wygłosił na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Pedagogicznym. Ich tematem była kubańska transformacja polityczna.

Kurtuazyjne spotkanie z Prezydentem Majchrowskim stało się okazją do opowiedzenia o tym, jak rozwijają się bilateralne relacje polsko –kubańskie. Pan Ambasador podkreślił, że liczba polskich turystów, którzy każdego roku zwiedzają Kubę i odpoczywają na jej plażach ciągle rośnie. W ubiegłym roku liczba naszych rodaków odwiedzających Kubę przekroczyła 40 tysięcy. Według szacunków Pana Ambasadora, w tym roku turystów będzie jeszcze o 10 tysięcy więcej. W związku z tak dużą popularnością tego kierunku rozważa się obecnie możliwość otwarcia pierwszego bezpośredniego połączenia lotniczego Warszawa - Hawana.

Stolica Kuby była też tematem rozmów w krakowskim magistracie. W tym roku Hawana świętuje bowiem swoje pięćsetlecie. To właśnie ten jubileusz był m.in. powodem szeroko opisywanej w mediach wizyty Księcia Karola na Kubie. Kulminacja obchodów nastąpi jesienią tego roku. Będą one okazją do zaprezentowaniu światu, jak bardzo rozwinęła się Hawana w ostatnich latach, jednocześnie nie tracąc swojego kolorytu i bezcennego dziedzictwa kulturowego.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Julia Żylina-Chudzik
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie