Dzień Niepodległości i odznaczenie dla Wiceambasadora Bixa Aliu

27 czerwca 2019 r. w Starej Zajezdni przy ul. Wawrzyńca Ambasada Stanów Zjednoczonych wraz z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie zorganizowała, jak co roku, uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości 4 lipca.

Dzień Niepodległości i odznaczenie dla Wiceambasadora Bixa Aliu
Fot. Wiesław Majka

Na obchody upamiętniające 243. rocznicę proklamacji Deklaracji Niepodległości – jednego z najważniejszych dokumentów nowożytnej historii świata – zaproszono przedstawicieli władz miasta i regionu, świata nauki, kultury i biznesu.

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważną rolę odgrywa działający już w Krakowie od 45 lat Konsulat Generalny USA. Wśród wielu zrealizowanych wspólnie projektów na szczególną uwagę zasługuje projekt Stolik Hoovera, będący przykładem udanego współdziałania władz samorządowych, konsulatu i przedstawicieli biznesu – członków Amerykańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Mimo że kadencja Konsula Generalnego Bixa B. Aliu została skrócona ze względu na powierzenie mu funkcji Wiceambasadora USA w Warszawie, ostatnie 9 miesięcy zasługuje na uznanie. Wyrazem tego uznania jest odznaka Honoris Gratia, którą Prezydent Miasta Krakowa wręczył Wiceambasadorowi za szczególne zasługi dla Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie