Chirurdzy z całego świata obradowali w Krakowie

Wykłady, dyskusje i targi branżowe – tak wyglądało największe międzynarodowe spotkanie chirurgów po raz pierwszy organizowane w Polsce.

Chirurdzy z całego świata obradowali w Krakowie
Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Podczas otwarcia 48. Światowego Kongresu Chirurgicznego w niedzielne popołudnie Prezydent Jacek Majchrowski powitał w Krakowie blisko dwa tysiące jego uczestników. Do organizacji tej ważnej imprezy w naszym mieście Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii (ISS/SIC) zaproszone zostało przez Towarzystwo Chirurgów Polskich.

Pięciodniowy Kongres (11-15 sierpnia 2019) stanowił platformę edukacyjną dla chirurgów, lekarzy specjalizujących się w chirurgii, studentów medycyny oraz członków różnych zespołów chirurgicznych. Cechą charakterystyczną Światowego Kongresu Chirurgii jest z jednej strony możliwość praktycznej nauki, a z drugiej dyskusji na temat najnowszych osiągnięć w zakresie technik chirurgicznych i badań naukowych. To także niepowtarzalna okazja do spotkań zarówno z rówieśnikami – młodymi chirurgami, jak i mentorami, oraz zapoznania się ze specjalistyczną wiedzą z całego świata. Ciekawa seria wykładów imiennych wygłaszana jest przez światowej sławy ekspertów w swoich dziedzinach. Kursy i warsztaty zorganizowane w ramach Kongresu, wykorzystują najlepsze praktyki w metodach kształcenia i szkolenia, umożliwiają przede wszystkim zdobywanie wiedzy i umiejętności chirurgicznych. Na Kongres złożyło się 60 głównych sesji naukowych, a także prezentacje i sesje plakatowe z badań chirurgicznych. W ramach sesji wideoedukacyjnych prezentowane były zabiegi chirurgiczne.

Kongresowi towarzyszył 69. Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich. pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie