Nowy Konsul Generalny USA wita się z krakowskim magistratem

29 sierpnia br. zapoznawczą wizytę Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu złożył Konsul Patrick T. Slowinski.

Nowy Konsul Generalny USA wita się z krakowskim magistratem
Fot. W. Majka - Urząd Miasta Krakowa

Do Krakowa nowy Konsul Generalny przybył zaledwie w ubiegłym tygodniu. Wśród pierwszych zawodowych obowiązków realizowanych w naszym mieście znalazła się wizyta kurtuazyjna w krakowskim magistracie. Spotkanie z Prezydentem Jackiem Majchrowskim było okazją do bliższego zapoznania się z profilem naszego miasta, realizowanymi dużymi projektami, a także wyzwaniami, jakie stoją przed Krakowem. Omówiono również bieżące programy realizowane przez krakowski urząd we współpracy z  konsulatem USA.

Wśród nich szczególne miejsce zajmuje akcja „Stolik Hoover’a”, której druga edycja rusza już 1 września. W ramach akcji, w krakowskich restauracjach pojawią się tzw. stoliki Hoovera. Część przychodów wygenerowanych przez klientów, którzy przy nich zasiądą restauratorzy przeznaczą na nagrody dla dzieci z krakowskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych oraz rodzin w niedostatku finansowym, które wezmą udział w konkursie „Mój Hoover”.

W ubiegłorocznej pierwszej edycji wydarzenia zorganizowanego przez Urząd Miasta Krakowa, Konsulat Generalny USA w Krakowie, American Chamber of Commerce i Polski Instytut Filantropii udało się zebrać ponad 60 000 zł. Dzięki temu trzydzieścioro wychowanków krakowskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych mogło w te wakacje wyjechać na obóz łączący naukę języka angielskiego z przygodą.

Rozpoczynający pracę w naszym mieście konsul Slowinski miał już okazję pracować w Polsce jako wicekonsul w Ambasadzie USA w Warszawie.

Bezpośrednio przed przyjazdem do Polski pełnił funkcję  Zastępcy Radcy ds. Ekonomicznych w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Moskwie. Jako zawodowy dyplomata Zagranicznej Służby Dyplomatycznej, reprezentował interesy Stanów Zjednoczonych za granicą w takich państwach jak: Polska, Ukraina, Turkmenistan, Afganistan oraz Rosja.

Wywiad z nowym Konsulem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie

Zdjęcia ze spotkania w OTOFoto Kronice Miasta Krakowa

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie