Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zobacz także

#LightForBelarus. Kraków znowu w kolorach biało-czerwono-białej flagi

2021-03-23

25 marca, w kolejną rocznicę proklamowania swojego niepodległego państwa, białoruskie społeczeństwo, a zwłaszcza środowiska niezależnej opozycji demokratycznej celebrują Dzień Wolności Białorusi. W tym dniu wiele obiektów w Polsce, Europie i na świecie rozbłysło kolorami biało-czerwono-białej flagi niepodległej Białorusi. W akcji #LightForBelarus po raz kolejny udział wziął także Kraków.

CapellaCALLS_Poland. Capella de la Torre i Balet Cracovia Danza roztańczyły Praetoriusa!

2021-03-22

Rekonstrukcje choreograficzne tańców z pierwszej połowy XVII wieku, takich jak branle, hiszpańskie pawany czy galiardy do muzyki Michaela Praetoriusa, którego 400. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku – oto cel międzynarodowego projektu CapellaCALLS_Poland!  Słynny niemiecki zespół Capella de la Torre, działający pod dyrekcją Kathariny Bäuml, zaprosił do współpracy krakowski Balet Cracovia Danza, pracujący pod kierunkiem Romany Agnel. Jej efekty można zobaczyć w filmie, który swoją premierę w Internecie miał 28 marca.

Kampania społeczna „Razem w sieci, razem w Polsce”

2021-03-22

Fundacja „Nasz wybór” wraz z Facebookiem zorganizowała kampanię społeczną „Razem w sieci, razem w Polsce”, która ma na celu wspieranie więzi społecznych pomiędzy Ukraińcami i Polakami oraz ukazanie, jak ważne jest wzajemnie zrozumienie i dialog.

Kraków w międzynarodowym gronie dzieli się dobrymi praktykami w zakresie polityki rodzinnej

2021-03-22

Podczas II Europejskiej Konwencji Gmin Przyjaznych Rodzinie, która odbyła się w dniach 24-25 marca w formule online, Kraków zaprezentował wybrane miejskie projekty zrealizowane na rzecz rodzin w trakcie pandemii Covid-19.

Pożegnanie Adama Zagajewskiego

2021-03-22

21 marca, w Międzynarodowym Dniu Poezji, po ciężkiej i gwałtownej chorobie odszedł Adam Zagajewski - wybitny polski poeta, eseista, tłumacz, znany i ceniony na całym świecie, od lat związany z Krakowem. Msza w jego intencji odbyła się w niedzielę, 11 kwietnia, o godz. 16.30 w bazylice św. Floriana w Krakowie.

Aaiún Nin nową rezydentką programu ICORN

2021-03-19

18 marca 2021 roku Prezydent Miasta Krakowa oficjalnie powitał nową stypendystkę programu Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia ICORN. Przez najbliższe dwa lata Aaiún Nin, poetka, performerka i aktywistka z Angoli, będzie przebywać w Willi Decjusza.

Wizyta nowego Konsula Generalnego Węgier

2021-03-17

16 marca 2021 roku swoją pierwszą oficjalną wizytę złożył Prezydentowi Miasta Krakowa nowy Konsul Generalny Węgier w Krakowie Tibor Gerencsér. Było to pierwsze  kurtuazyjne spotkanie, choć swoją misję w Krakowie Pan Konsul rozpoczął już we wrześniu 2020 roku, zastępując na stanowisku Konsul Adrienne Körmendy. Niestety pandemia uniemożliwiła mu wcześniejsze odwiedziny w krakowskim magistracie.

Dzień Świętego Patryka

2021-03-17

17 marca przypada jedno z najbardziej znanych na świecie Świąt Narodowych. Irlandia celebruje Dzień Św. Patryka. Kraków po raz kolejny przyłączył się w tym dniu do akcji „Global Greening”, podświetlając na zielono w godzinach wieczornych TAURON Arenę Kraków, kładkę im. o. Bernatka i estakadę Lipska-Wielicka oraz most im. Kardynała Macharskiego. Tegoroczna akcja miała podwójny symboliczny wymiar: zielona barwa podkreślała zarówno polsko-irlandzką przyjaźń, jak też niosła przesłanie nadziei na pokonanie obecnych przeciwności i lepsze jutro dla nas wszystkich.

 

Finał konkursu „Miasto Wielokulturowe w XXI wieku”

2021-03-15

12 marca 2021 roku, w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyła się uroczystość wieńcząca konkurs artystyczny, zorganizowany przez Stowarzyszenie Interkulturalni PL oraz Fundację Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja pod nazwą "Miasto Wielokulturowe w XXI wieku".

78. rocznica likwidacji krakowskiego getta

2021-03-12

13 i 14 marca 1943 roku zlikwidowane zostało krakowskie getto. Te daty symbolicznie oznaczają koniec życia żydowskiego w naszym mieście. Aby upamiętnić krakowskich Żydów, ale też by pokazać triumf życia nad śmiercią, od wielu lat organizowany był doroczny Marsz Pamięci. Niestety, w związku z panującą sytuacją epidemiczną, w tym roku nie jest możliwe zorganizowanie go w tradycyjnej formie. Złożono jednak kwiaty w w kluczowych dla trasy marszu punktach.

Znajdź