Krakowska Akademia Siatkarska

Krakowska Akademia Siatkarska
Fot. www.treelens.studio

Przejdź do:

OPISU PROGRAMU >>>

HARMONOGRAMU PROGRAMU >>>

LOKALIZACJI "KRAKOWSKIEJ AKADEMII SIATKARSKIEJ" >>>

Program „Krakowska Akademia Siatkarska" jest miejskim programem popularyzującym siatkówkę wśród młodych krakowian. Program został zainicjowany w 2013 roku przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa. Tegoroczna edycja programu będzie realizowana od maja 2016 r. dzięki współpracy Gminy Miejskiej Kraków z Małopolskim Związkiem Piłki Siatkowej.

Głównym celem „Krakowskiej Akademii Siatkarskiej” jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży kultury fizycznej i sportu, a przede wszystkim siatkówki. Niniejszy program daje możliwość współpracy adeptów z doświadczonymi i wykwalifikowanymi instruktorami oraz trenerami piłki siatkowej. W ramach programu organizowane jest szkolenie sportowe dzieci i młodzieży realizowane na terenie placówek, gdzie wcześniej nieprowadzone były specjalistyczne zajęcia z siatkówki (klasy sportowe, kluby sportowe, zajęcia z siatkówki organizowane przez placówki oświatowo-wychowawcze).  Będzie to jednocześnie możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego po lekcjach oraz w weekendy. Zajęcia będą odbywały się w określonych przez trenerów grupach. W efekcie najbardziej utalentowani uczestnicy dostaną możliwość zasilenia szeregów krakowskich klubów sportowych, gdzie będą mogli doskonalić swe umiejętności. Założenia „Krakowskiej Akademii Siatkarskiej” obejmują prowadzenie zajęć sportowych z zakresu piłki siatkowej dla dzieci i młodzieży w wymiarze pozalekcyjnym. Charakter zajęć dostosowany jest do wieku i umiejętności uczestników programu.

HARMONOGRAMY ZAJĘĆ W RAMACH KRAKOWSKIEJ AKADEMII SIATKARSKIEJ

LP MIEJSCE TRENER MIESIĄC
1. Szkoła Podstawowa nr 105 - os.Słoneczne 12 Agnieszka Woźniak MAJ, CZERWIEC, WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK, LISTOPAD, GRUDZIEŃ
2. Szkoła Podstawowa nr 104 - os. Wysokie 7 Mateusz Czerwiński PAŹDZIERNIK, LISTOPAD, GRUDZIEŃ
3. Szkoła Podstawowa nr 2 - ul. Strzelców 5 Urszula Zagata MAJ, CZERWIEC, WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK, LISTOPAD, GRUDZIEŃ
4. Szkoła Podstawowa nr 21 - ul. Batalionu “Skała” AK 12 Oliwia Kawiorska MAJ, CZERWIEC, PAŹDZIERNIK, LISTOPAD, GRUDZIEŃ

 

UWAGA: W okresie wakacyjnym (lipiec - sierpień) zajęcia w ramach Krakowskiej Akademii Siatkarskiej odbywają się w formie obozów szkoleniowych.

Miejsca realizacji programu w 2016 r.

 

siatka1  siatka2

Tagi: kraków, sport

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA GNIADEK
Podmiot publikujący: Wydział Sportu