Aktualności

Kraków kolebką polskiego speed-balla

Speed-ball to jeden z najszybszych sportów na świecie. Narodził się na plażach w Egipcie, gdzie początkowo traktowany był jako trening koordynacji i refleksu dla tenisistów. Niewielkie wymagania sprzętowe oraz widowiskowy charakter gry sprawiły, że współcześnie speed-ball jest dynamicznie rozwijającą się, nowoczesną dyscypliną sportową. Jutro, 22 lipca, na boisku przy plaży na Bagrach o godz. 11.00 rozpocznie się 1. Ogólnopolski Turniej Speed-balla o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Trwa Adventure Trophy - najstarszy rajd przygodowy w Polsce

Trwa Adventure Trophy 2018 – najstarszy i najbardziej rozpoznawalny rajd przygodowy w Polsce. Na starcie stanie około 150 zawodników z całej Europy, między innymi z Finlandii, Estonii, Ukrainy, Danii, Belgii, Holandii czy Hiszpanii. Miasto Kraków objęło wydarzenie patronatem.

Trwają zapisy do Mini Tour de Pologne

Jeszcze przez tydzień – do 27 lipca – można zapisywać najmłodszych do wyścigu Mini Tour de Pologne, który w Krakowie odbędzie się w dniu 4 sierpnia 2018 r.

 

Miejski program sportowy „Mój Trener”

Miasto Kraków zaprasza wszystkich chętnych – dzieci, młodzież i dorosłych, na organizowane w okresie letnim zajęcia, w ramach programu „Mój Trener”.

Wakacje z animatorem sportu

Miasto Kraków zaprasza najmłodszych na zajęcia sportowo-rekreacyjne, ramach programu sportowego „Animator Sportu”.

Umowa Miasta z Wisłą Kraków na trzy mecze ekstraklasy podpisana!

W imieniu Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu podpisał ze spółką Ekstraklasa SA umowę cesji wierzytelności Wisły Kraków SA. Spółka zapłaci Gminie ok. 4 miliony 600 tysięcy złotych tytułem spłaty zadłużenia klubu sportowego, z odsetkami wobec ZIKiT za dzierżawę stadionu przy ulicy Reymonta. Pierwsza wpłata zostanie zrealizowana w najbliższych dniach.

Lato w mieście z KSOS

Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy zaprasza na zajęcia dla dzieci w ramach akcji „Lato w Mieście z KSOS”.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne w Centrum Sportu FLEX

Miasto Kraków zaprasza dzieci i młodzież w okresie wakacyjnym na zajęcia sportowo-rekreacyjne.

Pobiegnij w „5 dla Niepodległej”!

14 października wspólnie z 5 PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim wystartuje bieg dla wszystkich specjalistów od krótszych dystansów - „5 dla Niepodległej”, czyli bieg na 5 km, upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W biegu wystartować może maksymalnie 1000 uczestników. Zapisy ruszają 1 sierpnia.

Finał mundialu w Krakowskiej Strefie Kibica
Komunikat archiwalny 2018-07-16

Przy Hali 100-lecia Cracovii i Centrum Osób Niepełnosprawnych przez cały okres rozgrywek mundialowych działała strefa kibica. Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Kraków, Stowarzyszenie KS Cracovia 1906 oraz Małopolska Organizacja Turystyczna. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło radio RMF FM.