Aktualności

Spot z Bartoszem Kapustką promuje Kraków i UEFA Euro U21

Trzy drużyny dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 rywalizowały dziś w konkursie rzutów karnych na Orliku przy ul. Urzędniczej 65. Wydarzenie było częścią promocji UEFA Euro U21 2017 wśród najmłodszych krakowian. W nagrodę za sportową postawę wszyscy mali piłkarze otrzymali bilety na mecze turnieju, które odbędą się w naszym mieście. Podczas konkursu Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Krakowa, zaprezentował też spot promujący Kraków jako miasto-gospodarza imprezy. – Ukazuje on uroki Krakowa oraz klasę piłkarską Bartosza Kapustki, który jest twarzą naszej lokalnej kampanii – podkreślił Andrzej Kulig.

Kraków wyróżniony za programy sportowe

Gmina Miejska Kraków otrzymała wyróżnienie w rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży Dziennika Gazety Prawnej”. 26 maja nagrodę w imieniu Gminy odebrała dyrektor Wydziału Sportu UMK Barbara Mikołajczyk.

Otwarcie najwyżej położonego w Krakowie boiska

W czwartek, 1 czerwca zostanie otwarty Kompleks Sportowo – Rekreacyjny przy ulicy Parkowej 12. Otwarcie połączone z obchodami Dnia Dziecka rozpocznie się o godzinie 13:30 i weźmie w nim udział zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta Andrzej Kulig. Boisko znajduje się przy Centrum Placówek Opiekuńczo Wychowawczych „Parkowa”. Jest to najwyżej położone boisko w naszym mieście.

Za nami turniej Jerzy Dudek SIEMACHA Cup

Liverpool Schoolboys, Jamie Carragher’s 23 Foundation oraz zespoły AS PROGRES i jej partnerskich akademii walczyły o zwycięstwo w pierwszej edycji turnieju Jerzy Dudek SIEMACHA Cup, która odbyła się w minioną sobotę na boiskach Akademii Sportu PROGRES na Suchych Stawach. Wydarzenie było kolejną imprezą piłkarską promującą Mistrzostwa UEFA Euro U21 Polska 2017, których Kraków jest jednym z miast-gospodarzy. Dziś o przebiegu turnieju opowiedzieli prezydentowi Krakowa goście specjalni wydarzenia, związani z Liverpool Schoolboys i Jamie Carragher’s 23 Foundation.

Biegamy i pomagamy! Trwają zapisy na 5. Bieg Swoszowicki!

Zapraszamy na jubileuszowy „5. Bieg Swoszowicki”, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń biegowych po południowej stronie Wisły. Jego piąta edycja odbędzie się na terenie dzielnicy Swoszowice już dziś, 28 maja.

Przyjdź na piknik i „żyj zdrowo – baw się na sportowo”

Gry i zabawy sportowe, badanie masy i składu ciała, masaż sportowy, pokazy ratownictwa medycznego oraz biegi lekkoatletyczne to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na uczestników II pikniku edukacyjnego „Żyj zdrowo – baw się na sportowo”, który odbędzie się dziś, od godz. 10.30 do 15.30, na obiektach sportowych WKS „Wawel”, przy ul. Podchorążych 3. O godzinie 14.00 w wydarzeniu weźmie udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Turniej pod okiem Jerzego Dudka
Komunikat archiwalny 2017-05-27

Liverpool Schoolboys, Jamie Carragher’s 23 Foundation oraz zespoły AS PROGRES i jej partnerskich akademii będą walczyć o zwycięstwo w pierwszej edycji turnieju Jerzy Dudek SIEMACHA Cup, która odbędzie się już dziś, 27 maja, na boiskach Akademii Sportu PROGRES na Suchych Stawach w Nowej Hucie, przy ul. Ptaszyckiego 4. Wydarzenie jest kolejną imprezą piłkarską promującą Mistrzostwa UEFA Euro U21 Polska 2017, których Kraków jest jednym z miast-gospodarzy.

Taneczne Mistrzostwa Polski odbędą w Krakowie

Po raz pierwszy w historii w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Zawody, których organizatorami są Federacja Tańca Sportowego i Szkoła Tańca Astra z Oświęcimia, odbędą się 16 września w hali TS Wisła Kraków.

#ZwyciężajwKrakowie: zgłoszenia do 26 maja
Komunikat archiwalny 2017-05-24

Termin zgłoszeń do Turnieju #ZWYCIĘŻAJ W KRAKOWIE! – Krakowskich Minimistrzostw Europy w Piłce Siatkowej został wydłużony do 26 maja. Wszystkie zgłoszenia dokonane do tej pory są ważne i aktualne. Jednak od tej chwili o wpisaniu na listę uczestników turnieju decyduje już kolejność zgłoszeń oraz liczba dostępnych miejsc w danej kategorii. Wraz z wyczerpaniem limitu drużyn biorących udział w danej kategorii, zapisy zostaną zamknięte.

Ćwicz w zieleni na bezpłatnych treningach

Rozciąganie, pilates z elementami jogi, GTX, zajęcia dla mam z wózkami, spalacz tłuszczu i trening biegowy – co łączy to zajęcia sportowe? Odpowiedź to zieleń, bo wszystkie będą się odbywały w krakowskich parkach. Na bezpłatne treningi w ramach akcji „Ćwicz w zieleni” zaprasza Zarząd Zieleni Miejskiej. Zajęcia ruszyły 22 maja.