Aktualności

Uzależnienia behawioralne - konferencja szkoleniowa w magistracie

O problemach uzależnień behawioralnych wśród dzieci i młodzieży będą dyskutować we wtorek, 21 listopada, o godz. 9.45 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa uczestnicy konferencji szkoleniowej. W wydarzeniu weźmie udział zastępca prezydenta miasta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta Andrzej Kulig.

Przyjdź na Wampiriadę i oddaj krew

Ruszyła 35. edycja Wampiriady, czyli akcji honorowego krwiodawstwa, którą organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Motywem przewodnim jesiennej odsłony akcji są podróże. Finał potrwa aż pięć dni, od 20 do 24 listopada.

 

„Wielki rock dla małych serc” – koncert charytatywny

W sobotę 2 grudnia w Kinie Kijów.Centrum odbędzie się koncert charytatywny „Wielki rock dla małych serc”, z którego dochód zostanie przeznaczony na sprzęt medyczny dla Oddziału Kardiologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego Krakowie. Już po raz czwarty na rzecz małych pacjentów z wadami serca zaśpiewa Mateusz Ziółko.

Matki oddają krew pępowinową potrzebującym
Komunikat archiwalny 2017-11-19

Panie, które rodzą w „Żeromskim”, przez kilka dni dzielą się swoją krwią pępowinową z potrzebującymi z całej Polski i świata. Oddana w szpitalu krew będzie przechowywana w zasobach publicznych Polskiego Banku Komórek Macierzystych i bezpłatnie wykorzystana w leczeniu chorych na raka.

Komfortowe poczekalnie w „Żeromskim” z pieniędzy budżetu obywatelskiego

W Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego zostały oddane do użytku pacjentów komfortowo wyposażone poczekalnie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz poczekalnia dla lekarzy specjalistów. Projekt „Komfortowe poczekalnie w szpitalach” znalazł się wśród zwycięzców budżetu obywatelskiego w 2016 r.

Porozumienie ze szpitalem wojskowym ws. ochrony zdrowia krakowian

Gmina Miejska Kraków i 5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Krakowie będą współpracować w zakresie realizacji zadań w ochronie zdrowia i profilaktyki zdrowotnej mieszkańców oraz wsparcia działań modernizacyjnych prowadzonych na terenie szpitala. Porozumienie w tej sprawie podpisali 9 listopada w magistracie Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, płk lek. Artur Rydzyk, komendant szpitala oraz prof. dr hab. Wojciech Fałkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

W Krakowie powstaje pierwsza tężnia solankowa

Już wiosną przyszłego roku mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z pierwszej w naszym mieście tężni solankowej. Solny mikroklimat wytwarzany w tym miejscu jest zbliżony do tego nad morzem, spacer po tężni będzie więc okazją do nawdychania się korzystnego dla naszego zdrowia jodu. Inwestycja realizowana przez Zarząd Zieleni Miejskiej powstaje w ramach rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego. Będzie zlokalizowana w sąsiedztwie istniejącego placu zabaw, w północno-zachodniej części zalewu. 

Ćwicz lekką atletykę na bezpłatnych zajęciach

Interesujesz się lekką atletyką? Chcesz poprawić swoją sprawność fizyczną i aktywnie spędzić czas? Jeśli tak, przyjdź na bezpłatne zajęcia w ramach miejskiego programu „Młodzieżowe spotkania z lekką atletyką”. Ćwiczenia w listopadzie i grudniu odbywają się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych 1 na os. Handlowym 4 oraz na terenie WKS Wawel w parku Młynówka Królewska.

Konferencja poświęcona profilaktyce HIV

Pracownicy placówek nauczania i wychowania, jednostek samorządowych i wojewódzkich oraz stacji sanitarno-epidemiologicznych wezmą udział 22 listopada w konferencji „Jak prowadzić profilaktykę zakażeń HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową?” Wydarzenia odbędzie się w godz. 10.00-14.30 w Centrum Konferencyjnym Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II przy ul. Prądnickiej 80 w Krakowie.

Mistrzostwa Świata SuperEnduro wracają do Krakowa!

Po sukcesie zeszłorocznej polskiej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro, najlepsi zawodnicy tej dyscypliny wracają do TAURON Areny Kraków. 9 grudnia mistrz świata Colton Haaker zmierzy się ze światową czołówką w walce o obronę tytułu mistrzowskiego.