Krakowska komunikacja miejska

Krakowska komunikacja miejska jest jedną z najlepiej funkcjonujących w kraju. Sprawna organizacja i ciągła rozbudowa zapewniają najwyższą jakość usług. Nowoczesny tabor, automaty biletowe oraz elektroniczne tablice ułatwiają pasażerom przemieszczanie się po aglomeracji.

Krakowska komunikacja miejska
Fot. Magiczny Kraków

Krakowska komunikacja kursuje na 25 liniach tramwajowych i 125 autobusowych. Większość z nich jest obsługiwana przez nowoczesne pojazdy (niskopodłogowe autobusy, tramwaje Bombardiery). Dwie linie: nr 50 i 52, należą do systemu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. 
W nocy przemieszczanie się gwarantuje skoordynowana komunikacja autobusowa i tramwajowa. MPK zapewnia również stałe połączenie z portem lotniczym Kraków-Balice (autobusy linii 208 i 292 oraz linia nocna 902).

Przystanki noszą nazwy charakterystycznych punktów (obiektów, głównych ulic i skrzyżowań), przy których są zlokalizowane. Na większości przystanków tramwajowych działają elektroniczne tablice informacyjne.

Komunikacja autobusowa podzielona jest na dwie strefy: miejską (strefa I) i aglomeracyjną (strefa II), dlatego obowiązują dwa typy biletów – odpowiednio do strefy. Funkcjonuje również rozróżnienie na bilety normalne i ulgowe (przysługujące m.in uczniom i studentom). Na krótszych odcinkach można korzystać z biletów czasowych.

Więcej informacji: www.mpk.krakow.pl

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe