Komunikat archiwalny

115-lecie tramwaju elektrycznego w Krakowie

data: 16 marca (środa)

godzina: 9:00

miejsce: pętla tramwajowa Bronowice Małe

W imieniu MPK SA zapraszam na specjalny przejazd najstarszym krakowskim tramwajem SN1 (Gracówka), który odbędzie się z okazji 115. rocznicy uruchomienia tramwaju elektrycznego w Krakowie. Przejazd z pętli Bronowice Małe przez pl. Wszystkich Świętych do pętli Łagiewniki został zaplanowany w środę 16 marca o godz. 9.00, a więc dokładnie o tej samej porze, kiedy w 1901 roku na krakowskie tory wyjechał pierwszy elektryczny tramwaj.

Dokumentem uprawniającym do przejazdu zabytkowym tramwajem będzie specjalna kartka pocztowa, którą otrzymają wszyscy pasażerowie na pętli w Bronowicach Małych przed wyjazdem (kartę trzeba będzie okazać przy wejściu konduktorowi ubranemu w historyczny stój z początku XX wieku).

Dojazd dla dziennikarzy do pętli Bronowice Małe został przewidziany z przystanku Teatr Bagatela o godz. 8.51 tramwajem linii nr 4.

Szczegóły: Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK SA

Maciej Grzyb
Dyrektor Biura Prasowego

 

 

Pokaż metkę
Autor: MACIEJ GRZYB
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
data: poniedziałek, 27 marca godzina: 14:00 miejsce: Sala Audytoryjna Centrum Kongresowego ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17 Dwa tysiące uczestników, sesje plenarne, kilkadziesiąt debat, warsztatów i prezentacji, tak zapowiada się program trzeciego Europejskiego Kongresu Samorządów. 27-28 marca Kraków ponownie stanie się stolicą europejskiego dialogu. Serdecznie zapraszam do udziału w sesji plenarnej inaugurującej obrady „Europa w obliczu globalnych zmian a samorząd przyszłości”, która rozpocznie się 27 marca o godz. 14.00 w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17. Europejski Kongres Samorządów, jest największym, a co za tym idzie, najbardziej prestiżowym spotkaniem władz samorządowych. Celem tej międzynarodowej debaty jest stworzenie platformy dialogu, pomiędzy ekspertami z obszarów środowiska, finansów, gospodarki, turystyki, społeczeństwa, innowacji, biznesu i działalności miasta. Podczas tegorocznej edycji odbędą się dwie Miejskie Ścieżki Tematyczne dotyczące tematyki Samorządów Gospodarczych i Turystyki. Pierwszy blok będzie skupiać się wokół zagadnień związanych z biznesem w kontekście rozwoju miasta. Natomiast drugi poruszy tematy związane z samorządem turystycznym i jego rolą wobec samorządu terytorialnego. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie www.eks-krakow.pl . W związku z tym, że Instytut Studiów Wschodnich, który jest współorganizatorem wydarzenia zamyka akredytacje dzisiaj, osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o potwierdzenie mailowe na adres: a.ganew@agencjaharmonic.pl wraz z numerem telefonu, w celu przekazania informacji dotyczących akredytacji na miejscu. Maciej Grzyb Dyrektor Biura Prasowego