Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Anglia i Włochy w grze

Dwie drużyny, które trenują w Krakowie awansowały do ćwierćfinałów piłkarskich Mistrzostw Europy. Wczoraj (19 czerwca) piłkarze Anglii wygrali w Doniecku z Ukrainą 1:0.

Anglicy odnieśli zwycięstwo w kontrowersyjnych okolicznościach. W 62. minucie węgierski arbiter Viktor Kassai nie uznał prawidłowo strzelonego gola dla Ukrainy przez Marco Devica. W tym momencie Anglicy prowadzili już 1:0 po golu Wayne'a Rooneya na początku drugiej połowy. Wynik utrzymali do końcowego gwizdka i przy porażce Francuzów zajęli pierwsze miejsce w grupie D, co oznacza, że w ćwierćfinale zagrają z Włochami, a nie z broniącą tytułu Hiszpanią.

Znane są  wszystkie pary ćwierćfinałowe: w Warszawie Portugalia zagra z Czechami, w Gdańsku Niemcy z Grecją, w Doniecku Hiszpania zmierzy się z Francją, a w Kijowie Włochy z Anglią. Mecze zostaną rozegrane w dniach 21-24 czerwca. (WAŚ)