Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Głosujcie na krakowską wystawę w plebiscycie

Wystawa czasowa „Krakowscy wyklęci", która była prezentowana w Fabryce Emalia Oskara Schindlera w ubiegłym roku, znalazła się w finale Plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku, w kategorii „Wystawy", organizowanego przez Muzeum Historii Polski.

Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl i zaakceptować regulamin Plebiscytu. Każdy może zagłosować tylko raz i tylko na jedno zgłoszenie w danej kategorii (łącznie można wybrać trzy projekty). Kolejność wydarzeń (ich numeracja) na platformie do głosowania jest przypadkowa. Głosy można oddawać do 20 maja włącznie. Decydujący głos w plebiscycie mają Internauci, zatem jeśli podobała się Wam nasza wystawa zagłosujcie!

Komisja konkursowa, w składzie: prof. Andrzej Chwalba, dr Magdalena Gawin, publicysta Jan Wróbel, kierownik działu wystawienniczego Muzeum Historii Polski Monika Matwiejczuk oraz redaktor portalu historia.org.pl Wojciech Duch, zadecydowała, że w tym roku do II etapu zakwalifikowanych zostanie 15 wydarzeń.

„Wydarzenie Historyczne Roku" jest ogólnopolskim Plebiscytem realizowanym od 2007 r., którego inicjatorem był portal historia.org.pl. Celem konkursu jest wyróżnienie autorów najciekawszych inicjatyw historycznych w trzech kategoriach. Z roku na rok wzrasta liczba zgłaszanych projektów. W ubiegłym roku ponad 70 wydarzeń rywalizowało o miano najważniejszego, z czego 10 znalazło się w ścisłym finale. Tysiące głosujących za najważniejsze wydarzenie historyczne 2013 r. uznało projekt edukacyjny dla dzieci i dorosłych „Magia ogrodów" zorganizowany przez Muzeum Architektury we Wrocławiu. Uroczyste wręczenie statuetki odbyło się w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach Królewskich. Poprzez kompleksowe działania edukacyjne (wykłady, warsztaty, gry edukacyjne, happeningi, karty edukacyjne) projekt przybliżył dzieje sztuki ogrodowej wraz z jej kontekstem kulturowym, filozoficznym i społecznym.

W poprzednich latach internauci wybrali m.in.: projekt edukacyjny towarzyszący musicalowi „Korczak", którego organizatorem była Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki (2012 r.), organizację uroczystego pochówku dowódcy obrony odcinka Wizna kapitana Władysława Raginisa i porucznika Stanisława Brykalskiego (2011 r.) i otwarcie nowoczesnej ekspozycji „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa" w podziemiach Rynku Głównego w Krakowie (2010 r.).

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-04-21
Data aktualizacji: 2015-04-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź