Gotowi na eksperymenty? Startuje Audio Art 2018
Międzynarodowy Festiwal Audio Art to jedno z ciekawszych wydarzeń poświęconych integracji sztuk wizualnych z dźwiękowymi. Odbywa się w Krakowie od początku lat 90. i co roku sprowadza pod Wawel nowatorskie projekty – koncerty, performanse i instalacje. Podczas 26. edycji, która rozpoczęła się 16 listopada usłyszymy i zobaczymy twórców m.in. z Kijowa, Bazylei, Paryża, Tokio, Berlina, Milanu, Wiednia i Teheranu. Wydarzenia gościć będą w różnych miejscach: w Bunkrze Sztuki, Akademii Muzycznej, klubokawiarni Hevre i Hali Odlewnictwa AGH.
Festiwal założył w 1993 roku Marek Chołoniewski, urodzony w Krakowie kompozytor, profesor, animator kultury, wykonawca muzyki współczesnej i eksperymentalnej. Jak sam mówi, to „audio art to festiwal meganormalny i hiperzywczajny”. W tym roku prawdziwość tych przewrotnych słów będzie można sprawdzać przez ponad tydzień: od 16 do 18 listopada i od 21 do 25 listopada.
Audio Art to eksperymentalna i postmodernistyczna sztuka przełomu wieków. Tworzy nową koncepcję źródła dźwięku: obiektu i instrumentu muzycznego w określonej przestrzeni i czasie. Jest sztuką personalną: kompozytor, konstruktor i wykonawca unifikują cały proces tworzenia i wykonania dzieła. Używa prostej i zaawansowanej technologii. Prezentuje artystów z całego świata oraz ich premierowe projekty. W ramach festiwalu odbywają się także prezentacje spoza nurtu Audio Art.
Wydarzenia festiwalu można śledzić na żywo w sieci.
Sprawdź program: www.audio.art.pl.