Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Drugie Życie Książki – oto plan na ten rok

Drugie Życie Książki, czyli organizowana cyklicznie przez Krakowskie Biuro Festiwalowe wielka i bezpłatna wymiana książek, już od ośmiu lat pozwala tysiącom tytułów odnaleźć nowych właścicieli. Masz w swojej domowej biblioteczce przeczytane tomy, których już nie potrzebujesz? Przyjdź na jedno z wydarzeń i wymień je na kolejne lektury. W ten sposób podarujesz książkom drugie życie!

Fot. materiały prasowe / KBF

Harmonogram bezpłatnych wymian przygotowany na 2020 rok różni się nieco od programów z ubiegłych lat. Wsłuchując się w głos uczestników akcji, organizatorzy postanowili zorganizować więcej wydarzeń w przyjaznej przestrzeni Pawilonu Wyspiańskiego, którą wskazywano jako ulubioną lokalizację bookcrossingowych spotkań.

Nie zrezygnowano jednak z edycji specjalnych – część wymian odbędzie się w innych ciekawych lokalizacjach, jak Wojewódzka Biblioteka Publiczna (wymiana w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”), Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK czy nowohucka Cafe NOWA Księgarnia na os. Zgody 7.

W nadchodzącym roku nie zabraknie czegoś dla miłośników lektur w językach obcych – wraz z Instytutem Francuskim uczestnicy akcji będą świętować Międzynarodowy Dzień Frankofonii, wymieniając książki w językach francuskim, polskim i wielu innych. Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych czytelnikach – w ramach cyklu Dzień Dobry ICE Kraków będzie można wymienić się książkami dla dzieci.

Ponadto jak co roku na festiwalach Miłosza i Conrada pojawią się samoobsługowe regały bookcrossingowe. Korzystając z nich, stosujemy zasadę „jedna za jedną” – za każdą książkę zabraną z półki zostawiamy jedną własną.

Reguły udziału w Drugim Życiu Książki są proste: na wymianę wystarczy przynieść co najmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Zwracamy dużą uwagę na stan książek – przynosimy je po to, by mogli skorzystać z nich inni.

Książki wydane przed 1995 rokiem można wymienić tylko na tytuły publikowane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą książki drukowane po 1995 roku, mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowszych, jak i starszych tomów.

Książki żyją tak długo, jak są czytane. Podaruj im drugie życie!

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 15.00 i trwają godzinę.

Pełen harmonogram i regulamin akcji na stronach internetowych drugiezycieksiazki.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-02-06
Data aktualizacji: 2020-02-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź