Odwiedź Kraków rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ostatni dzień czerwca z Muzeum Fotografii

Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza we wtorek, 30 czerwca na dwa wydarzenia – kolejną odsłonę cyklu webinarów MuFo oraz otwarcie nowej wystawy plenerowej „To nie tak!” w ogrodzie dawnej strzelnicy garnizonowej na Woli Justowskiej.

Fot. materiały MHF fot. D. Marta

Muzeum – jak to działa?

To nowy i zarazem pierwszy cykl webinarów MuFo, w którym muzealnicy chcą dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem oraz muzealną pasją. Od kilku lat muzeum przechodzi dynamiczne zmiany, a już jesienią tego roku otworzy swój pięknie wyremontowany oddział przy ul. Józefitów 16 i będzie mogło zaprosić swych gości do nowocześnie wyposażonych magazynów i pracowni. Tam będą oni mogli zapoznać się z pracą inwentaryzatorów, konserwatorów czy kustoszy. Ale zanim to nastąpi, muzeum proponuje spotkanie online! Cykl webinarów MuFo „Muzeum – jak to działa?” jest delikatnym przedsmakiem nowego programu Muzeum Fotografii w Krakowie, który właśnie powstaje,

W czerwcu zaplanowano dwa spotkania w sieci. Za nami już pierwsze z nich, poświęcone życiu muzealiów, a przed nami – we wtorek, 30 czerwca o godzinie 18.00 – spotkanie drugie: z kustoszem Markiem Janczykiem, który opowie o zbiorach fotografii MuFo.

webinar Muzeum Fotografii w Krakowie

Aby dołączyć do wydarzenia zapisz się tutaj.

„To nie tak!” – wystawa plenerowa w ogrodzie Strzelnicy

Wystawa jest efektem współpracy Muzeum Fotografii w Krakowie i III Pracowni Interdyscyplinarnej Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP, która miała miejsce w roku akademickim 2019/2020 – w roku pokazującym, że nic nie jest takie, jak mogłoby się wydawać.

„Niewidoczny wirus zamyka granice, instytucje, szkoły, nosimy maski, rękawiczki, zachowujemy odległości. Pierwszy raz może od czasów dzieciństwa, nie musimy się śpieszyć, zauważamy, że banalny jeszcze do niedawna widok z okna wcale nie jest taki zwykły a bezruch i pustka w obrazach E. Hopfera nabierają nowego znaczenia. Z jednej strony izolacja, zamknięcie, a z drugiej odzyskiwanie utraconych relacji i bolesna odsłona świata konsumpcji. Okazało się, że można zupełnie bez tego funkcjonować. Życie on-line, korekty on-line, sztuka on-line, świat nie znosi pustki. Muzeum, Akademia, kuratorki, prowadzący, nauczyciel, studentki, spotkanie, poznanie, proces wtajemniczania, wymiana, metoda, delikatny instrument, który budowaliśmy został zdmuchnięty przez epidemię” – napisał Bogusław Bachorczyk (ASP), jeden z kuratorów wystawy.

W wystawie wezmą udział studenci III Pracowni Interdyscyplinarnej Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych: Katarzyna Homoncik, Michał Iwański, Fryderyk Kądziela, Milena Kołodziej, Karolina Korecka, Lena Kowacz, Joanna Makowska, Michał Myszkowski, Adam Nehring, Katarzyna Partyka-Smalcerz, Irmina Raczek, Natalia Różycka i Weronika Świętek pod opieką zespołu pedagogiczno-kuratorskiego w składzie: Bogusław Bachorczyk i Radosław Szlęzak (ASP) we współpracy z Martą Miśkowiec (MuFo).

Otwarcie wystawy plenerowej „To nie tak!”, już w najbliższy wtorek, 30 czerwca w godzinach 18.00–20.00 w ogrodzie MuFo Strzelnica przy ulicy ul. Królowej Jadwigi 220.

Inauguracja wystawy odbędzie się na terenie ogrodu. Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy proszą o przestrzeganie obowiązującego reżymu sanitarnego, w tym w szczególności o zachowanie bezpiecznej odległości od innych zwiedzających oraz o niedotykanie obiektów.

To nie tak! Wystawa w Muzeum Fotografii w Krakowie

Więcej informacji na stronie Muzeum Fotografii oraz na  Facebooku.

 

pokaż metkę
Autor: Mirosław Paluchowski
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-06-24
Data aktualizacji: 2020-06-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź