W Krakowie spacerujemy do końca grudnia!
Krakowianie kochają swoje miasto. Wychodzimy na pole, flizujemy łazienki i – jak się okazało – jesteśmy fanami swojego miasta, bo wejściówki na wszystkie spacery, a było ich już blisko 70 – rozeszły się błyskawicznie. Dlatego organizatorzy przechadzek – Miasto Kraków i KBF – przedłużają akcję do końca roku! Podczas najbliższego weekendu czeka aż pięć wycieczek z przewodnikami!
25 października
W południe 25 października organizatorzy przygotowali nostalgiczną podróż w czasie szlakiem „Żydowskich cmentarzy”. Kraków jest miastem nierozerwalnie związanym z kulturą żydowską – żydowscy mieszkańcy Krakowa byli jego częścią przez kilka wieków i ich cmentarze są jednym z ważniejszych miejsc pamięci. Weekendowe zwiedzanie miasta zakończy się przechadzką „Film i kino w Krakowie”. Uczestnicy poznają miejsca utrwalone na taśmie filmowej, a przewodnicy odkryją przed nimi historię krakowskich kin i niegdysiejszych gwiazd ekranu.
Linki do rezerwacji wejściówek na spacery można znaleźć na profilu akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”.
Niezbędne informacje dotyczące spacerów
Każdy ze spacerów trwa dwie godziny i jest prowadzony w języku polskim. W każdym z nich może wziąć udział maksymalnie 20 osób – oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych (uczestnikom rozdawane będą jednorazowe słuchawki).
Na spacery obowiązuje wcześniejsza rezerwacja wejściówek. Wejściówki można rezerwować przez serwis evenea.pl.
Jedna osoba może pobrać na jeden adres mailowy maksymalnie dwie wejściówki (dla dziecka również należy pobrać wejściówkę). Zapisy na dany weekend zamykane są w sobotę o godzinie 10.00. Nie ma możliwości wzięcia udziału w spacerze bez wejściówki.
Bezpłatne spacery z krakowskimi przewodnikami są częścią kampanii informacyjno-społecznej „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” oraz kampanii promocyjnej „Kraków nieodkryty”. Szczegółowe informacje są dostępne w aktualnościach portalu krakow.travel.
Spacer po jazzowym Krakowie
W Krakowie jazz rozbrzmiewa od bardzo dawna i można go usłyszeć niemal wszędzie. Już w dwudziestoleciu międzywojennym fani nowej formy ekspresji zabiegali o zarejestrowanie swojego stowarzyszenia, a muzyka jazzowa nie ucichła w mieście nawet w czasie okupacji.
Nowy spacer na portalu krakow.travel to okazja dla wszystkich wielbicieli jazzowych szaleństw do wyruszenia w niezwykłą podróż szlakiem jazzu w Krakowie.