Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Long Way” - wirtualny pokaz filmu i spotkanie z reżyserką on-line

Kino Pod Baranami zaprasza 10 lutego na wirtualny pokaz filmu „Long Way” Weroniki Mliczewskiej – prezentowanego na licznych festiwalach dokumentu, będącego zapisem niezwykłej podróży do Indii, którą autorka odbyła w poszukiwaniu bratniej duszy. Po domowej projekcji filmu odbędzie się wirtualna rozmowa z reżyserką, którą poprowadzi Anita Piotrowska.

Fot. materiały prasowe

„Long Way” to film dokumentujący misję niemożliwą. Weronika Mliczewska wyrusza w nim do Indii, aby szukać kobiety, którą spotkała sześć lat wcześniej w Izraelu. Reżyserka nie zna jej imienia, ani rejonu pochodzenia. Ma tylko zdjęcie i różaniec, który ta tajemnicza osoba ofiarowała jej jako najważniejszą posiadaną rzecz.

Poszukiwanie anonimowej kobiety w jednym z najludniejszych krajów świata wystawia reżyserkę na pośmiewisko i wywołuje szereg wątpliwości. Nie odbiera jednak silnego, wewnętrznego przekonania o słuszności działań i nie ucisza wewnętrznego głosu, motywującego do dalszej drogi.

„Long Way” to intymny, autobiograficzny dokument wypełniony głębokim namysłem nad międzyludzkimi relacjami, pełen zachwytu nad otaczającym światem i jego niezwykłą naturą. To także przepiękny portret Indii – kraju kontrastów i religijnego tygla – uchwycony kamerą Sebastiana Corta. Reżyserka Weronika Mliczewska z antropologiczną wnikliwością przygląda się życiu na Półwyspie Indyjskim, jednocześnie nadając filmowej wyprawie charakter prawdziwej, duchowej przygody.

Po seansie filmu odbędzie się wirtualne spotkanie z reżyserką, które poprowadzi Anita Piotrowska z „Tygodnika Powszechnego”.

Weronika Mliczewska – antropolożka, reżyserka i fotografka. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, reżyserię oraz antropologię na Goldsmiths, University of London, fotografię w Akademii Fotografii oraz film na UCLA Extensions w Los Angeles. Prowadziła badania terenowe oraz projekty audiowizualne wśród Saamów za Kołem Polarnym, w Ameryce Centralnej oraz w siedzibie ONZ w Genewie.

Więcej informacji na stronach internetowych Kina Pod Baranami i E-Kina Pod Baranami.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-01
Data aktualizacji: 2021-02-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź