Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Uczniowie i nauczyciele wracają do formy – pomogą w tym szkolenia

Po tak długim okresie izolacji powrót do formy – fizycznej i psychicznej – wymaga nie lada wysiłku, ale i odpowiedniego podejścia. Krakowskim uczniom pomogą w tym procesie nauczyciele. W maju wezmą udział w szkoleniach poświęconych m.in. skutecznym metodom motywowania oraz roli ruchu i rekreacji w łagodzeniu napięć i lęków.

Fot. pixabay.com

Spotkania szkoleniowe online, których w maju odbędzie się jedenaście, organizowane są przez Wydział Edukacji UMK i wpisują się w miejską kampanię „Kraków w formie”. Ich tematyka została dobrana w odpowiedzi na propozycje samych nauczycieli zebrane w specjalnej ankiecie.

– W ramach szkoleń nauczyciele dowiedzą się, jak prowadzić rozmowy z uczniami będącymi w kryzysie psychicznym, jak skutecznie motywować do podjęcia aktywności intelektualnych i fizycznych, jak łagodzić stres i napięcia, a także jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu. Ta wiedza pozwoli im udoskonalić dotychczasowe działania, ale z pewnością zainspiruje też do nowych inicjatyw czy metod pracy z uczniem – mówi Anna Domańska, p.o. dyrektora Wydziału Edukacji UMK.

Tematy szkoleń

  • Dieta na stres. Co jeść, aby ukoić nerwy i wzmocnić odporność?
  • Zdrowa postawa w niezdrowych czasach, czyli jak zdrowo siedzieć, oddychać i być obecnym w swoim ciele
  • Choreoterapia sposobem na stres i napięcie w pracy nauczyciela
  • Work-life balance jako jeden z czynników przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu nauczycieli
  • Lasoterapia – moc leczniczych spacerów
  • Jak zacząć bezpiecznie przygodę ze sportem i zdrowo ruszać się, aby uniknąć kontuzji i osiągnąć dobre rezultaty dla organizmu
  • Wzmacnianie umiejętności prowadzenia rozmów wspierających młodzież w kryzysie psychicznym oraz skutecznie zachęcające do podjęcia aktywności (intelektualnych, fizycznych i poznawczych)
  • Ruch i relaksacja a poczucie szczęścia i dobrostanu
  • Motywacja do ruchu i aktywności na świeżym powietrzu – co zrobić, aby zachęcić dzieci i młodzież do wyjścia z online do offline i zacząć ćwiczyć?
  • Aktywność ruchowa i jej wpływ na rozwój dzieci i młodzieży
  • Budowanie pewności siebie poprzez ruch

Dokumenty do pobrania

Rejestracja: aby wziąć udział w wybranym szkoleniu, należy wypełnić kartę zgłoszenia i przesłać ją na adres e-mail: kursy@taxus.edu.pl. O przyjęciu na konkretny termin szkolenia decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zakwalifikowane otrzymają drogą elektroniczną od koordynatorów z firmy TAXUS Centrum Szkoleń potwierdzenie oraz link z instrukcją logowania do wydarzenia.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-29
Data aktualizacji: 2021-05-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź