Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Projekt „PodarujMYsie”, czyli walka z negatywnymi skutkami izolacji

Pięcioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie uruchomiło projekt „PodarujMYsie”. Jego celem jest walka z negatywnymi skutkami izolacji, tak niezwykle dotkliwej w okresie trwającej już od dwóch lat pandemii koronawirusa.

Fot. materiały prasowe

Licealiści w ramach projektu nagłaśniają skalę problemu, uczą ludzi, jak radzić sobie z trudną rzeczywistością oraz - mimo wszystko - wyciągać z niej korzyści. Chcą również dać namiastkę normalności pacjentom długotrwale hospitalizowanym w placówkach lecznictwa szpitalnego oraz podopiecznym fundacji.

Julia Gach, Antoni Hachlowski, Krzysztof Potok, Milena Ślusarczyk i Tomasz Urban w ramach swoich działań współorganizowali już m.in. XXVI Międzynarodowy Turniej Młodych Talentów w Szachach Aktywnych oraz kolędowali w domach podopiecznych tego hospicjum. Zorganizowali również zajęcia w szpitalu dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie, a aktualnie prowadzą serię spotkań w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta.

Planują również zorganizować warsztaty w liceach o tematyce skutków izolacji i radzenia sobie z odosobnieniem. Pragną również uwrażliwić młodzież na chorych rówieśników, którym problem braku kontaktu ze światem zewnętrznym doskwiera niezależnie od pandemii.

Projekt „PodarujMYsie” odbywa się w ramach olimpiady społecznej „Zwolnieni z teorii”.

Więcej informacji na Facebooku, Instragramie i Tiktoku.

Licealiści prowadzą też zbiórkę w serwisie zrzutka.pl, z której środki przeznaczą na zakup pluszowych myszek, maskotek projektu dla podopiecznych placówek, z którymi współpracują.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-03-03
Data aktualizacji: 2022-03-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź