Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Drążenie miasta. Wschód”, czyli święto Rynku Podziemnego

Muzeum Krakowa zaprasza na święto Rynku Podziemnego, czyli cykl wykładów, spacerów edukacyjnych i warsztatów dla całych rodzin. Finał 11 lutego.

Fot. Muzeum Krakowa / materiały prasowe

– Wchodzimy ze świętem oddziału w nowy cykl tematyczny. Tym razem będą to kierunki świata. W 2024 roku zaczynamy od tematu „Wschód”. Poruszane zagadnienia, które pomogły nam w poprzednich edycjach święta oddziału opowiadać o mieście przez pryzmat żywiołów są nadal aktualne, ale teraz przefiltrujemy je przez kierunek, z którego do Krakowa docierały. Były to: religia/obrzędowość, nauka, sztuka, handel, rzemiosło, życie codzienne/rodzina – zachęcają muzealnicy.

– Temat „Wschód” został wybrany w tym roku z racji wydarzeń, jakie mają miejsce w Europie Wschodniej. Nie ograniczymy się jednak tylko i wyłącznie do tematu wschodu, który nie znika z pierwszych stron gazet, czyli Ukrainy, Białorusi i Rosji. W Krakowie mamy także znakomite przykłady Bliskiego Wschodu, tak mocno obecnego w kulturze Polski i Krakowa: Judaizm, Ormianie, turecczyzna, Tatarzy – zaznaczają organizatorzy cyklu.

Harmonogram wydarzeń:

Warsztaty:

  • sobota, 3 lutego, godz. 11.00: Warsztaty malowania ikon na szkle
    Podczas zajęć wykonamy ikonę na szkle techniką mieszaną. Inspiracją będzie huculska sztuka ludowa, która charakteryzuje się dekoracyjnością oraz nasyconą kolorystyką. Ikony huculskie pozbawione są idealizacji, aby ukazać ludzkie oblicze świętych i wzmocnić ich więź z wiernymi.
    • Prowadzenie: Bogdana Lobachuk, Katarzyna Kucharska
    • Warsztaty dla młodzieży i dorosłych – organizatorzy zapewniają materiały plastyczne oraz kawę i herbatę w przerwie
    • Koszt: 35 zł
    • Liczba osób ograniczona
    • Bilety dostępne online. Sprzedaż w kasie Rynku Podziemnego w dniu wydarzenia będzie możliwa, jeśli limit osób nie zostanie wyczerpany.

Więcej informacji na stronie internetowej muzeumkrakowa.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-01-04
Data aktualizacji: 2024-02-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź