14. Krakowski Festiwal Komiksu na powitanie wakacji
Krakowski Festiwal Komiksu po raz pierwszy w swojej historii nie odbędzie się wczesną wiosną, lecz przywita pierwsze dni wakacji! Od 28 do 29 czerwca w Klubie Studio uczestnicy wezmą udział w spotkaniach autorskich, prelekcjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach i pokazie cosplay, a także odwiedzą strefę targową.

Organizowany od 2011 roku Krakowski Festiwal Komiksu jest największym w południowej Polsce wydarzeniem poświęconym opowieściom graficznym. Co roku gromadzi ponad trzy tysiące uczestników w każdym wieku.
14. edycja festiwalu – mimo zmiany tradycyjnego marcowego terminu na ostatni weekend czerwca – odbędzie się ponownie w przestrzeniach Klubu Studio, gdzie przez pierwsze dwa dni wakacji będzie można spotkać ulubionych artystów, zaopatrzyć się w najnowsze premiery wydawnicze, wziąć udział w prelekcjach i warsztatach, a także wystartować w konkursie cosplay.
Wśród tegorocznych gości znajdą się artyści i znawcy komiksu z całego kraju, m.in. Sławomir Kiełbus, Anna Poszepczyńska, Piotr Nowacki, Paweł Dybała, Agnieszka Mikrut-Żaczkiewicz, Dawid Głownia, Paweł Majka, Mikołaj Kołyszko, Marta Krajewska, Aleksandra Zielińska, Aleksandra Motyka, Unka Odya, Nikola Kucharska, Łukasz Wojciechowski, Tomasz Spell czy Aleksandra Herzyk.
Nie zabraknie gwiazd zagranicznych. W tym roku odwiedzą nas takie europejskie sławy, jak Miguel Vila, Silvio Camboni, Katharina Greve czy Donald Soffritti.
W piątek, 27 czerwca wydarzenie zainaugurują wernisaże festiwalowych wystaw. Dwie ekspozycje prezentowane w Galerii Podbrzezie Instytutu Sztuki i Designu Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej będą poświęcone kolejno alternatywnym sposobom doświadczania komiksu opartym na różnorodności i wkluczeniach oraz twórczości Sławomira Kiełbusa z okazji 30. urodzin stworzonego przez artystę Gwidona. Szczególna wystawa będzie czekać w siedzibie Muzeum Komiksu – jej motywem przewodnim będą wątki z Neon Genesis Evangelion z okazji 30. rocznicy premiery kultowego anime Hideakiego Anno. Celebracja tego jubileuszu stanowi w tym roku trzon programowy festiwalu.
Żadna z poprzednich edycji Krakowskiego Festiwalu Komiksu nie miała tak rozbudowanej oferty prelekcji – eksperci, popularyzatorzy nauki i wykładowcy przygotowali aż dwanaście godzin wydarzeń pełnych specjalistycznej wiedzy i ciekawostek.
Wydarzenie w Klubie Studio jest biletowane. Wystawy w innych lokalizacjach są bezpłatne.
Bilety dostępne są na stronie.