Edukacja rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Trwają wakacje

Jeśli spędzasz wakacje w Krakowie i nie masz jeszcze pomysłu na to jak wykorzystać wolny czas skorzystaj z bogatej oferty jaką przygotowały miejskie instytucje (m.in. domy kultury, międzyszkolne ośrodki sportowe, młodzieżowe domy kultury, a także biblioteki, muzea i kluby sportowe).

W ofercie placówek kulturalnych znalazły się m.in. zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, fotograficzne, warsztaty rękodzielnicze, taneczne, dziennikarskie, zawody i turnieje sportowe, spacery po Krakowie i odkrywanie atrakcji Małopolski.

Zajęcia organizują kilkadziesiąt instytucji m.in. domy kultury ze swoimi filiami (DK Podgórze, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki", Nowohuckie Centrum Kultury, Śródmiejski Ośrodek Kultury, Ośrodek Kultury Kraków Nowa-Huta i Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida).

Dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z bogatej oferty młodzieżowych domów kultury m.in. MDK „Dom Harcerza" przy ul. Lotniczej, MDK im. J. Korczaka, Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana, MDK im. K. I. Gałczyńskiego, MDK przy al. 29 Listopada, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży oraz z oferty międzyszkolnych ośrodków sportowych i klubów sportowych. Jak co roku w ramach programu Bezpieczny Kraków będzie można skorzystać z akcji Bezpieczne wakacje w parku wodnym.

Specjalne programy zajęć przygotowało ponad 60 szkól, które włączyły się w organizowaną po raz pierwszy w tym roku akcję „Lato w szkole". Wakacyjną ofertę przygotowały również biblioteki oraz muzea m.in. MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, Muzeum Inżynierii Miejskiej i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, które zaprasza na spotkania z cyklu Średniowiecze da się lubić.

Jak co roku nie zabraknie zajęć sportowych. Dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć m.in. w programach: „Animator - Moje Boisko - Orlik 2012", „Mój trener" czy „Kraków biega, Kraków spaceruje". Zajęcia organizują także placówki opiekuńczo-wychowawcze wsparcia dziennego podlegające Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. Specjalną ofertę przygotowano także dla rodzin posiadających kartę KKR4+.

Szczegółowe informacje na temat Akcji Lato 2013 można znaleźć na stronie www.krakow.pl oraz na stronach internetowych poszczególnych instytucji.

LATO W SZKOLE

BIBLIOTEKI

RODZINNE PŁYWANIE

MUZEA

MDK

NGO'S

MOPS

JULIADA

SPORT

LATO NA SPORTOWO

PARK WODNY

UMIEM PŁYWAĆ

DOMY KULTURY

KKR4+

LATO Z KDK

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-06-20
Data aktualizacji: 2013-08-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź