Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Wisła w grze

Wisła Kraków kontynuuje walkę o Ligę Mistrzów. W pierwszym meczu III rundy eliminacyjnej podopieczni Roberta Maaskanta pokonali na wyjeździe Liteks Łowecz 2-1 (1-1). Wyjazdowe zwycięstwo znacznie zwiększyło szanse „Białej Gwiazdy" na awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Choć Wisła pierwsza zdobyła gola, to gospodarze dominowali w początkowej fazie spotkania. Bardzo blisko pokonania bramkarza Wisły – Milana Jovanicia był między innymi Christo Janew, którego strzał z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na piłkarzach Liteksu. W 19. minucie spotkania z lewego skrzydła piłkę w pole karne precyzyjnie zagrał Radosław Sobolewski, tam odnalazł się obrońca Wisły Michael Lamey, który  sprytnym strzałem pokonał Brazylijczyka Viníciusa. Po straconej bramce Bułgarzy rzucili się do ataku. W efekcie, w doliczonym czasie gry wyrównującą bramkę zdobył Tom.

Po zmianie stron więcej ofensywnych akcji przeprowadził Liteks. Gola zdobyła jednak ponownie Wisła. W 76. minucie świetne podanie od Cezarego Wilka za linię obrony otrzymał Maor Melikson i pewnie pokonał bramkarza Liteksu. W ostatnim kwadransie gry Krakowianie mieli dużo szczęścia. Najpierw arbiter spotkania Tommy Skjerven nie uznał gola zdobytego przez napastnika rywali, a następnie strzał jednego z Bułgarów wylądował na poprzeczce bramki strzeżonej przez Jovanicia.

Spotkanie rewanżowe, które zadecyduje o udziale w IV (ostatniej) rundzie eliminacyjnej, odbędzie się 3 sierpnia (w środę) o 20.30 w Krakowie. (MS)