Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Finałowe zwycięstwo Radwańskiej

Agnieszka Radwańska została triumfatorką turnieju WTA Tour na twardych kortach w  Carlsbad. W finale krakowianka pokonała rozstawioną z numerem jeden rosyjską tenisistkę Wierę Zwonariewą 6:3, 6:4.

Był to siódmy finał w karierze 22-letniej Radwańskiej, a piąty zwycięski. Ostatni turniej wygrała na trawie w angielskim Eastbourne w czerwcu trzy lata temu. W ubiegłym roku w Carlsbad też dotarła do finału, ulegając Rosjance Swietłanie Kuzniecowej.

Polka spotkała się wcześniej z trzecią obecnie na świecie Zwonariewą dwukrotnie i oba pojedynki przegrała - ostatni w tym roku w Miami 5:7, 3:6.

W pierwszym secie, kiedy był remis 1:1, Radwańska wygrała na sucho następnego gema. Zaserwowała też jednego asa. Świetnie zaczęła następnego gema, szybko wygrała trzy piłki i miała trzy break-pointy. Nie wykorzystała ich, ale potem zdobyła przewagę i przełamała rywalkę przy czwartym break-poincie. Krakowianka nie spuszczała z tonu; mając dwie piłki setowe, wykorzystała drugą.

W następnym secie, przy stanie 3:1 dla Polki, Zwonariewa pokręciła głową z niedowierzaniem. Po serii jej błędów wynik zmienił się na 5:3. Pierwszej piłki meczowej Radwańska nie wykorzystała, w łatwej sytuacji trafiając za kort. Ale już druga dała jej piąte zwycięstwo w karierze w turnieju WTA i awans w rankingu o jedną pozycję - z trzynastej na dwunastą. (WAŚ)