Czy masz ekozarządcę?
Zarządca nieruchomości może zostać ekoambasadorem – przekonują organizatorzy spotkania, które dziś (13 marca, czwartek) odbędzie się w Magistracie. Jak? Poprzez zachęcanie mieszkańców do wdrażania rozwiązań przyjaznych środowisku: likwidacji pieców węglowych, usuwania azbestu, ochrony siedlisk ptaków przy ocieplaniu budynków.
Spotkanie jest częścią drugiej edycji programu „Kompetentny Zarządca" zainicjowanego przez Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie (SZAN) pod honorowym patronatem Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.
W programie seminarium przewidziano dyskusję na temat roli zarządcy w procesie wdrażania ekologicznych rozwiązań w budynkach. Będzie mowa m.in. o inwentaryzacji i likwidacji palenisk węglowych, konieczności usuwania azbestu, ocieplaniu budynków w kontekście ochrony siedlisk ptaków oraz wycince drzew.
Głos zabiorą m.in. Prezes Stowarzyszenia Zarządców i Administratorów Nieruchomości Jarosław Gołuszka, Dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa Ewa Olszowska – Dej, Jerzy Sonik Wiceprzewodniczący Komisji Mieszkalnictwa Rady Miasta Krakowa oraz przedstawiciel regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.
Seminarium odbędzie się w Sali Portretowej Urzędu Miasta Krakowa, plac Wszystkich Świętych 3 – 4, w godz. 10 - 13.
Dodajmy, że głównym celem programu „Kompetentny Zarządca" jest zapewnienie bezpieczeństwa właścicielom nieruchomości poprzez wyróżnianie najwyższej klasy profesjonalistów, którzy opiekują się ich dobytkiem. Certyfikat uzyskiwany przez uczestników programu potwierdza, że zarządca nieustannie podnosi kwalifikacje zawodowe, posiada ubezpieczenie, zapewnia bezpieczeństwo nieruchomości i danych osobowych, dba o profesjonalną obsługę księgową, a także umiejętnie wdraża remonty i modernizacje w zarządzanych zasobach. Uzyskanie tego prestiżowego certyfikatu jest czytelnym sygnałem dla klientów, że świadczone przez zarządcę usługi są na wysokim poziomie i co za tym idzie - godne polecenia. Jest to o tyle istotne, że w wyniku ustawowej deregulacji od 1 stycznia br. zarządcą nieruchomości może zostać każdy, bez konieczności posiadania odpowiednich kwalifikacji, wykształcenia i doświadczenia.
W ramach tegorocznej edycji projektu odbywającej się pod hasłem „Transfer wiedzy: urząd – zarządca" priorytetem jest współpraca z instytucjami, których działalność ma związek z rynkiem nieruchomości a więc m.in. z Urzędem Miasta Krakowa. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.szan.org.pl.