Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Kościuszko na podium

Krakowianin Michał Kościuszko stanął na podium rajdowych mistrzostw świata samochodów produkcyjnych (PWRC). Kościuszko został sklasyfikowany na drugim miejscu w Rajdzie Wielkiej Brytanii dzięki czemu utrzymał trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

W sześciu tegorocznych startach w rajdach zaliczanych do mistrzostw świata Kościuszko zgromadził 71 punktów. Krakowianin zajmował kolejno 7. miejsce w Rajdzie Portugalii, 10. miejsce w Rajdzie Argentyny, 5. miejsce w Rajdzie Finlandii oraz trzykrotnie 2. miejsce w rywalizacji w Australii, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii.

Mistrzem Świata w klasyfikacji PWRC został reprezentant Nowej Zelandii Hayden Paddon (104 punkty). Na drugim stopniu podium znalazł się Szwed Patrik Flodin (84 punkty).

Kościuszko - kilkukrotny Mistrz Polski, wicemistrz świata w klasyfikacji generalnej JWRC w 2009 roku, zwycięzca rajdów zaliczany do kalendarza Mistrzostw Świata jest twarzą miejskiego projektu „Kraków – Miasto Mistrzów”. (MS).