Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zapraszamy na wykład pn. "Wsparcie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w niestabilnych czasach"

Już w najbliższą sobotę, 20 kwietnia 2024 r., odbędzie się wykład dla rodziców i nauczycieli pt. „Wsparcie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w niestabilnych czasach.”

Wykład realizowany jest przez Fundację Wspierania Idei Marii Montessori „Ziarnko Maku” w Krakowie w ramach zadania publicznego pn. „Kształtowanie kompetencji psychospołecznych wśród rodzin z Gminy Miejskiej Kraków – Kompetentna rodzina kompetentne dziecko, Kształtowanie umiejętności psychospołecznych wśród rodzin.” Wykład skierowany jest do rodziców i nauczycieli ze szkół podstawowych Gminy Miejskiej Kraków.

XXI w., w którym przyszło nam żyć, daje nam wiele możliwości rozwoju. Z drugiej jednak strony musimy mierzyć się z wieloma wyzwaniami, które nigdy wcześniej nie były tak widoczne i niepokojące jak dzisiaj. Już z raportu „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego po trudnych latach 2020–2022” przygotowanego przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej i przeprowadzonego wśród 80 tys. uczniów, rodziców i nauczycieli wynika, że pandemia Covid 19 i trwająca wojna w Ukrainie mają i będą miały negatywne skutki wpływające na kondycję psychiczną dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.  

Jeśli poszukujecie Państwo odpowiedzi, w jaki sposób wspierać dzieci i młodzież w niestabilnym świecie, serdecznie zapraszamy na wykład, który odbędzie się 20 kwietnia 2024r.  w godz. 10:00 – 12:00 w budynku Katolickich Szkół Montessori przy ul. ks. S. Pawlickiego 1 w Krakowie. 

W trakcie spotkania: 

  • przeanalizujemy aktualną kondycję psychiczną młodzieży, nauczycieli i rodziców na podstawie najnowszych badań,
  • wyjaśnimy potrzebę podejmowania działań wychowawczych, profilaktycznych i wspierających kondycję psychiczną uczniów, w tym uczniów z niepełnosprawnością,
  • przyjrzymy się roli rodzica i nauczyciela, jako niezwykle istotnych elementów sieci wsparcia psychicznego dzieci i młodzieży, 
  • spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak rodzice i nauczyciele mogą wypełniać swą rolę wychowawczą w obecnym niestabilnym świecie,
  • poznamy skuteczne i nowatorskie sposoby rozwiązywania sytuacji kryzysowych i problemowych.

W trakcie spotkania poznamy także programy profilaktyczne oparte na modelu profilaktyki zintegrowanej jako skuteczne działania wzmacniające kondycję psychiczną nastolatków.

Prowadzący:

Mgr inż. Marcin Mądry

– specjalista ds. profilaktyki zintegrowanej dzieci i młodzieży, Prezes Fundacji Wychowanie i Profilaktyka im. Filipa Neri, mentor rozwoju, trener asertywności, autor książek. Harcerz Orli FSE, żeglarz, mąż Beaty i tata siedmiorga dzieci. Szkoleniowiec, instruktor, mówca podczas wielu konferencji o kryzysie psychologicznym i zdrowiu dzieci i młodzieży, doradca w wychowaniu. (Szkoła dla rodziców i wychowawców)

Beata Mądra

– mówca motywacyjny, profilaktyk, twórca warsztatów z rekwizytem odnoszących poczucie wartości, sensu życia, wzmacniające tożsamość dla dziewcząt i kobiet. Autorka poradników dla młodzieży i publicystka, trenerka zachowań asertywnych. Żona Marcina i mama siedmiorga dzieci. Od 2015r. Wiceprezes Fundacji Wychowanie i Profilaktyka im. Filipa Neri, która wspiera młodzież w wychowaniu do prawdziwej miłości, trwałego małżeństwa i wolności od uzależnień. Twórca oraz trener programów wychowawczych i profilaktycznych dla dzieci, młodzieży, pedagogów. Szkoli i pomaga rodzicom w wychowaniu do wartości chrześcijańskich w ramach warsztatów „Mądrze pod prąd”. Prelegentka podczas konferencji dla kobiet w ramach autorskich projektów: Filiżanka Kobiecości, Akademia Żon, White Rose oraz w aplikacji na telefon Rodzina Rodzin. Pisarka i publicystka.

Dzięki wsparciu finansowemu Miasta Krakowa udział w wykładzie jest nieodpłatny.

  • Zapisy trwają do 18 kwietnia 2024 r.
  • zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń
  • Liczba miejsc ograniczona 

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: kontakt.cedr@ziarnkomaku.pl lub pod nr telefonu: 12 2663648 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2024-04-16
Data aktualizacji: 2024-04-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź