Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

II tura wyborów

4 lipca Polacy będą ponownie wybierać Prezydenta RP. Do 2 lipca można pobrać zaświadczenie o prawie do glosowania. Osoby niepełnosprawne -  tak jak w pierwszej turze -  będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego.

Przed I turą wyborów do spisu wyborców w Krakowie dopisało się 5963  osób,  zaświadczenie o prawie do głosowania pobrało natomiast 8425 osób. Z bezpłatnego transportu do lokali wyborczych zapewnianego  przez Urząd Miasta Krakowa osobom starszym i niepełnosprawnym, skorzystało 103 głosujących.

Termin dopisywania się do spisu wyborców w II turze upłynął wczoraj (24 czerwca).

Wciąż można jeszcze pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania, także za pośrednictwem pełnomocnika. Osoby niepełnosprawne oraz wyborcy powyżej 75. roku życia  mający  trudności w poruszaniu się, będą mogły skorzystać z bezpłatnego dowozu do  obwodowych komisji wyborczych.  Urząd Miasta Krakowa zapewnia transport z miejsca zamieszkania do lokalu wyborczego  i z powrotem.

Przypomnijmy, że zaświadczenie o prawie do głosowania mogą pobrać wyborcy, którzy w dniu II tury będą przebywać  poza miastem - uprawnia ono   do oddania głosu na terenie całego kraju oraz za granicą. Jeśli nie możemy pobrać takiego zaświadczenia osobiście, możemy to zrobić za pośrednictwem pełnomocnika. W takim tym przypadku pełnomocnictwo musi zostać udzielone na piśmie. Należy zaznaczyć, iż pełnomocnik upoważniony jest do tej konkretnej czynności -  pobrania zaświadczenia o prawie do głosowania w wyborach na Prezydent RP,  a także wskazać PESEL wyborcy. Zaświadczenia o będą wydawane w Urzędzie Miasta Krakowa do 2 lipca. W tym dniu zaświadczenia będą wydawane do godziny 12.

Zaświadczenia wydawane są  w trzech lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa:

  • dla mieszkańców dzielnic I-VII (Śródmieście, Krowodrza) - al. Powstania Warszawskiego 10, stanowisko 62 (centrum administracyjne), tel. (12) 616-92-51
  • dla mieszkańców dzielnic VIII-XIII (Podgórze) - ul. Wielicka 28a, stanowisko 4 (parter), (12) 616-56-88
  • dla mieszkańców dzielnic XIV-XVIII (Nowa Huta) - os. Zgody 2, pokój 24 (parter), (12) 616-87-38

Osoby niepełnosprawne i starsze, które w dniu wyborów chciałyby skorzystać z bezpłatnego transportu powinny zgłosić to telefonicznie w Wydziale Świadczeń Socjalnych do 3 lipca -  w godzinach od 8:00 do 15:00. W dniu wyborów - 4 lipca - w godzinach od 6:00 do 19:00. Numery telefonów: 012 616 50 08, 012 616 50 26, 012 616 50 27.

Pod adresem www.wybory.krakow.pl  działa oficjalna wyszukiwarka,  dzięki której głosujący w Krakowie mogą sprawdzić, w której Obwodowej Komisji będą wybierać swojego kandydata. Dzięki niej, podając numer PESEL lub adres zameldowania, dowiemy się gdzie możemy oddać głos 4 lipca. Dostępna jest również mapa, na której zaznaczono Komisje Wyborcze przystosowane dla wyborców niepełnosprawnych

Organizacją wyborów na terenie Krakowa zajmuje się Urzędnik Wyborczy Andrzej Tarko (plac Wszystkich Świętych 3-4, pok. 238, tel. (12) 616-18-53.). Biuro czynne jest w godzinach pracy Urzędu Miasta Krakowa, tj. od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30.

Więcej informacji dotyczących organizacji wyborów (m.in. granice obwodów głosowania  i adresy  siedzib obwodowych komisji wyborczych na terenie Krakowa, akty prawne, lista członków obwodowych siedzib wyborczych) można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Krakowa pod adresem: www.bip.krakow.pl, zakładka „Wybory Prezydenta RP 2010” (KS).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 2010-06-25
Data aktualizacji: 2010-07-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź