Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Stanowisko w sprawie artykułu w Dzienniku Polskim w sprawie budowy przystanku kolejowego Kraków Sanktuarium

23 grudnia 2015 roku ukazał się w Dzienniku Polskim artykuł Grzegorza Skowrona pt. „Przystanek  w Łagiewnikach czeka na zgodę Carrefoura”, który zawiera szereg nieścisłych informacji dotyczących zarówno współpracy Urzędu Miasta Krakowa z Carrefour Polska Sp. z o.o., jak również spraw proceduralnych związanych z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę.

Informuję, że od 2014 roku, w ramach współpracy Urzędu Miasta Krakowa i Carrefour Polska Sp. z o.o. odbywały się systematyczne spotkania przedstawicieli obu podmiotów oraz przedstawicieli firm zarządzających nieruchomością. Początkowo dotyczyły one koncepcji budowy przystanku Kraków Sanktuarium, na podstawie której opracowany został projekt budowlany. W trakcie spotkań omawiano zakres inwestycji, konieczne zmiany w otoczeniu przystanku itp. Przedstawiciele Carrefour Polska Sp. z o.o. na każdym etapie realizacji dokumentacji projektowej zapoznawali się z kolejnymi jej etapami. Efektem tych spotkań była pełna akceptacja ostatecznych rozwiązań projektowych, które uwzględniają również zgłoszone przez Carrefour Sp. z o. o. uwagi. Ponadto ustalono, że Carrefour Polska Sp. z o.o. sfinansuje i wykona brakujący fragment ciągu pieszego wzdłuż budynku na odcinku od planowanego parkingu dla osób niepełnosprawnych do istniejącego chodnika (z uwagi na ograniczenia prawne nie jest możliwa jego budowa przez Gminę Miejską Kraków). Reasumując, współpraca pomiędzy Urzędem Miasta Krakowa a Carrefour Polska Sp. z o.o. przebiegała bardzo dobrze.

W zakresie odwołania MARR od decyzji o pozwoleniu na budowę dla przystanku, informuję, że odwołanie dotyczy decyzji o warunkach zabudowy wyłącznie dla parkingu dla osób niepełnosprawnych, a nie jak zostało napisane w artykule od decyzji o pozwoleniu na budowę dla przystanku. Podkreślam, że przystanek kolejowy Kraków Sanktuarium posiada prawomocne pozwolenia na budowę zarówno w terenie zamkniętym (PKP) wydane przez Wojewodę Małopolskiego, jak również w terenie miejskim wydane przez Prezydenta Miasta Krakowa. Czekamy jeszcze na ostateczną decyzję ZRID  dla kładek dla pieszych.

Łukasz Szewczyk
Zastępca Dyrektora
Wydział Gospodarki Komunalnej

pokaż metkę
Autor: Łukasz Szewczyk
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-01-12
Data aktualizacji: 2016-01-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź