Aktualności

Kranowianka dla maratończyków!

W Krakowie można pić wodę prosto z kranu bez przegotowania! To stwierdzenie coraz rzadziej wywołuje zdziwienie wśród mieszkańców miasta, jak wśród turystów. Nie dziwi więc fakt, że tym co najlepsze, Wodociągi Miasta Krakowa poczęstują uczestników Cracovia Maratonu.

Nabór do przedszkoli – wyniki pierwszego etapu

Zakończył się pierwszy etap naboru do krakowskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W piątek, 26 kwietnia placówki te ogłosiły listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Od 29 kwietnia do 10 maja rodzice będą potwierdzać wolę zapisu maluchów. Niedopełnienie tego obowiązku będzie równoznaczne z rezygnacją z miejsca. Co istotne, po zakończeniu rekrutacji elektronicznej w samorządowych przedszkolach i szkołach podstawowych wolnych pozostaje 618 miejsc.

Wielka Majówka w Nowohuckim Centrum Kultury

Jeśli majówka w Nowej Hucie – to tylko z Nowohuckim Centrum Kultury! W niedzielę kończącą majowy, długi weekend odbędzie się tam specjalny koncert pełen poetyckich pejzaży i dźwięku gitar. A to dopiero początek. Zapraszamy do zapoznania się z majówkowym programem imprez w NCK!

Roztańczony Kraków

Spektakl i gala – tak w tym roku Kraków będzie świętował Międzynarodowy Dzień Tańca. W sobotę, 27 kwietnia Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza wszystkich miłośników i przyjaciół tańca na zakończenie Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER.

Codzienne utrzymanie dróg, czyli gdzie dziś pracują drogowcy?

Poza dużymi zadaniami inwestycyjnymi takimi jak przebudowa ulicy i torowiska wzdłuż ulic Krakowskiej czy Królewskiej każdego dnia w mieście prowadzone są dziesiątki prac utrzymaniowych na drogach, chodnikach, podwórkach, przejściach dla pieszych czy w zatokach parkingowych.

Pożegnanie Aliny Angelus na cmentarzu Rakowickim

Rodzina, przyjaciele, przedstawiciele władz miasta pożegnali 26 kwietnia na cmentarzu Rakowickim Alinę Angelus, córkę płk. Władysława Beliny-Prażmowskiego, kawalerzysty polskiego, przedwojennego prezydenta Krakowa.

Biegnij po... wiedzę o BO i inicjatywie lokalnej

Już w niedzielę, 28 kwietnia odbędzie się 18. PZU Cracovia Maraton. Wydarzenie ma jednak nie tylko wymiar sportowy, ale także społeczny. Dzień wcześniej, w sobotę w miejskiej strefie przy Stadionie Wisły Kraków (od strony al. 3 Maja) będzie się można dowiedzieć, jak budować społeczeństwo obywatelskie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego - poradnik dla głosujących

W niedzielę, 26 maja odbędą się wybory posłów do Parlamentu Europejskiego. Dla każdego obywatela Unii Europejskiej jest to ważne głosowanie - podczas niego wybranych zostanie 52 polskich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim.

75. rocznica Bitwy o Monte Cassino

75 lat temu, 18 maja 1944 roku, po niezwykle zaciętych walkach 2 Korpus Polski dowodzony przez generała Władysława Andersa zdobył wzgórze Monte Cassino wraz ze znajdującym się na nim klasztorem. W bitwie zginęło 923 polskich żołnierzy, 2931 zostało rannych, a 345 uznano za zaginionych.

Kulturalne propozycje na weekend!

Ten weekend będzie stał pod znakiem kina! W końcu rozpoczyna się najbardziej rozpoznawalny krakowski festiwal związany z filmem - OFF Camera! Nie zabraknie też świetnych koncertów polskich artystów w ramach OFF Sceny. Poza tym miłośnikom literatury polecamy Weekend Księgarń Kameralnych, a dla tych co lubią taniec - też mamy kilka propozycji. Zaplanujcie weekend z naszym kulturalnym przewodnikiem po Krakowie!

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA