Aktualności

Młodzi pokażą Europie krakowskie tradycje kulinarne

27 i 28 marca odbędzie się XVIII Małopolski Konkurs Kucharsko-Cukierniczy. To impreza, która nie tylko gromadzi młode talenty, ale również promuje dziedzictwo kulinarne naszego regionu. W tym roku zyska szczególną rangę, ponieważ wpisuje się w kalendarz wydarzeń organizowanych w Krakowie z okazji przyznania miastu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019.

Od 30 marca zmiany w organizacji ruchu na ul. Zakopiańskiej

Od 30 marca zmieni się obecnie funkcjonująca organizacja ruchu na ul. Zakopiańskiej. Wszystko w związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu robót przy budowie Trasy Łagiewnickiej.

Kraków śmieje się z PAKĄ po raz 35!

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy, 35. Przegląd Kabaretów PAKA. Wystąpią m.in. Kabaret Koń Polski, Czesuaf, FiFa-RaFa, będą też pojedynki stand-upowe i niecodzienna premiera filmowa! Na tegorocznej gali po raz pierwszy wręczone zostaną pakowskie statuetki – Złote Suchary 2019!

Pobiegną przez Kraków szlakiem pomników Kościuszki

W poniedziałek, 25 marca odbędzie się 43. edycja biegu sztafetowego Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki. W wydarzeniu wezmą udział m.in. reprezentanci uczelni i służb mundurowych z całej Polski.

Less is More - najlepsi filmowcy na warsztatach w Przegorzałach

Reżyserzy 16 międzynarodowych projektów pracowali nad swoimi autorskimi scenariuszami w krakowskich Przegorzałach. Podczas sesji plenarnych rozmawiali o swoich pomysłach, ale i wątpliwościach. Eksperci przez kilka warsztatowych dni doradzali i podpowiadali z czego zrezygnować, aby scenariusz odniósł sukces. To pierwsze spotkanie reprezentantów 20 krajów podczas tegorocznej edycji LIM – Less is More.

Odznaka Honoris Gratia dla Romy Ligockiej

W piątek, 22 marca pisarka i malarka Roma Ligocka otrzymała z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odznakę Honoris Gratia, przyznawaną w dowód uznania za szczególne zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców.

Kraków uczci Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów

W niedzielę, 24 marca w całym kraju obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Z tej okazji Kraków zostanie udekorowany flagami państwowymi. TAURON Arena Kraków, kładka Bernatka oraz estakada tramwajowa Lipska–Wielicka będą po zmroku podświetlone w biało–czerwonych barwach.

Kulturalne propozycje na weekend!

„Wiosna wybuchła mi prosto w twarz” - tak zaśpiewa Organek w Klubie Studio w ten weekend! A poza tym możecie wybrać się na koncerty Darii Zawiałow czy grupy Xxanaxx, zobaczyć nową wystawę w Muzeum Narodowym czy zagrać w stare gry wideo. Dużo propozycji? Nie martwcie się, mamy w zanadrzu jeszcze więcej!

Po informacje do punktu dla obcokrajowców

Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej „U-WORK” zwyciężyła w konkursie ofert i w tym roku poprowadzi punkt informacyjny dla obcokrajowców przy ul. Batorego 2/28.

Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. Ustanowione w 1966 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ święto rozpoczyna Tydzień Solidarności z Ludami Zmagającymi się z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA