Aktualności

Krakowscy kupcy świętują

Msza w kościele św. Barbary, pochód kupiecki, wręczenie odznaczeń i wyróżnień, ceremonia pasowania na kupca przedstawicieli nowo przyjętych członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej - to niektóre wydarzenia w ramach Święta Kupca, które odbyło się w niedzielę, 9 grudnia.

Weź udział w spacerze i zostań przyjacielem Krakowa

Dla „Przyjaciół Krakowa” ten weekend jest okazją do wzięcia udziału w spacerach związanych z artystycznym duchem miasta – teatrem, malarstwem i architekturą. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Najpiękniejsza szopka krakowska

W niedzielę, 9 grudnia, o godz. 14.00 w Celestacie odbył się 76. konkursu na najpiękniejszą szopkę krakowską. Jednak to nie wszystko co przygotowało Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, od poniedziałku, 10 grudnia będzie czynna pokonkursowa wystawa szopek w Celestacie.

Dwa kierunki ruchu na ul. Zabłocie

Ulica Zabłocie już niebawem dwukierunkowa. Od poniedziałku, 10 grudnia nie trzeba będzie jeździć objazdem.

Rozgrywki ligowe w piłce nożnej osób niewidomych

W ten weekend, 8-9 grudnia, odbywają się rozgrywki 3 kolejki Ligi Centralnej Europy w piłce nożnej osób niewidomych. Turniej rozgrywa się w Hali 100-lecia Cracovii wraz z Centrum Osób Niepełnosprawnych na al. Focha 40.

Przyjdź po bezpłatną pomoc prawną
Komunikat archiwalny 2018-12-08

W sobotę, 8 grudnia w jedenastu punktach nieodpłatnej pomocy prawnej będzie można skorzystać z wiedzy specjalistów.

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza

Krakowskie stacje monitoringu jakości powietrza zanotowały przekroczenia norm zanieczyszczeń pyłów PM10 (średnia dobowa powyżej 50 mikrogramów na metr sześcienny). Prezydent Krakowa apeluje o ograniczenie czynności, które przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń.

Tramwaje wróciły na ul. Wielicką

Od soboty, 8 grudnia, został przywrócony ruch tramwajowy na odcinku od skrzyżowania ulic Limanowskiego i Na Zjeździe do estakady tramwajowej Lipska-Wielicka – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Na swoje stałe trasy powróciły linie tramwajowe nr 3, 6, 11, 24 i 73.

Zmiany na ul. Zielony Most

Trwająca od 2017 r. przebudowa torów kolejowych w Bronowicach, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA, wkracza w kolejną fazę. W sobotę, 8 grudnia, zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu na ulicy Zielony Most.

Kraków kolejny raz podzielił się ciepłem

Już po raz 12. krakowskie organizacje pozarządowe odebrały czeki na dofinansowanie rachunków za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę w ramach akcji „Podzielmy się ciepłem”. W tym roku środki trafiły do 43 podmiotów, a wartość wsparcia to kwota 150 tys. zł.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA