Aktualności

Uwaga na marznące opady! Ostrzeżenie meteorologów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami. Obowiązuje ono od dziś, od godziny 20.00, do jutra, 21 listopada, do godzin porannych.

Huta ArcelorMittal o możliwych emisjach zanieczyszczeń

Huta ArcelorMittal Poland S.A. informuje o możliwych emisjach zanieczyszczeń do atmosfery od wtorku, 20 listopada od godz. 15 do środy, 21 listopada do godz. 14. Wszystko z powodu ograniczonej możliwości odbioru tzw. surówki przez stalownię. W tym czasie mogą wystąpić krótkotrwałe emisje do powietrza. Huta zapewnia, że dołoży starań, by ograniczyć wpływ tych działań na środowisko i przeprowadzić je w możliwie jak najkrótszym czasie.

Niezwykły konkurs na pocztówki z Krakowa

Urząd Miasta Krakowa zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 8 do 16 lat do udziału w konkursie plastycznym „Kraków – moje dziedzictwo”. Temat daje możliwość swobodnej, osobistej interpretacji, a nagrody są nietypowe – kapituła wybierze dziewięć najlepszych prac, na podstawie których zrealizowane zostaną prawdziwe pocztówki z miejskim logo i nazwiskiem autora. Trafią one, jako pamiątki, do uczestników XV Światowego Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa, który odbędzie się w Krakowie w czerwcu 2019 r.

Remonty nakładkowe w Nowej Hucie

Mocny akcent na koniec sezonu remontów nakładkowych. Wymiana asfaltu i krawężników nie omijają Nowej Huty. Do połowy grudnia, do końca zostaną odnowione aleja Jana Pawła II i ulica Żeromskiego.

Zapoznaj się z planem dla „Osiedla Podwawelskiego”

Od 21 listopada do 19 grudnia będzie można się zapoznać z projektem planu zagospodarowania obszaru „Osiedle Podwawelskie”. Z kolei dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie odbędzie się we wtorek, 27 listopada o godz. 16.30 w Urzędzie Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4, w Sali Portretowej.

„Mural na 100-lecie AGH” - weź udział w głosowaniu

Zakończył się trwający od 16 września do 16 listopada pierwszy etap konkursu „Mural na 100-lecie AGH”. Spośród 30 nadesłanych projektów jury wybrało do drugiego etapu 8 najlepszych prac.

Remont na ulicach Konarskiego i Żeromskiego

Do środy, 21 listopada będą prowadzone prace związane z wymianą nawierzchni jezdni w ul. Konarskiego na odcinku od ul. Lea do ul. Czarnowiejskiej. Ulica zostanie tymczasowo zamknięta dla ruchu ogólnego.

Wtorek w krakowskiej kulturze

Zapraszamy do zapoznania się z kulturalnymi propozycjami na wtorkowy wieczór. Do wyboru spektakle teatralne, pokazy filmowe, koncerty i wiele innych. Jest w czym wybierać!

Konferencja „Nauka – Biznes – Mieszkańcy – Samorząd”

We wtorek, 20 listopada, w sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbyło się spotkanie z cyklu Krakowskie Forum, „Nauka – Biznes – Mieszkańcy – Samorząd”. Tym razem dotyczyło przyjętego dokumentu „Strategia rozwoju Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030” (SRK 2030). Uroczystego otwarcia dokonał Jerzy Muzyk – zastępca prezydenta ds. rozwoju miasta Krakowa.

W „Rydlówce” osadzili chochoła

Taniec dzieci wokół chochoła i recytacja wierszy Lucjana Rydla – to atrakcje Święta Osadzania Chochoła w Regionalnym Muzeum Młodej Polski „Rydlówka”. W tym roku wydarzenie zostało połączone z ponownym otwarciem „Rydlówki” i odbyło się we wtorek, 20 listopada, o godz. 14.00.  

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA