Aktualności

Gala plebiscytu Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi

W czwartek, 14 listopada podczas gali zorganizowanej w Urzędzie Miasta Krakowa poznaliśmy laureatów pierwszej edycji plebiscytu „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”.

Zmiany w komunikacji nocnej w Bieżanowie

Od nocy z poniedziałku na wtorek, 18 na 19 listopada, do nocy z piątku na sobotę, 23 na 24 listopada, będą prowadzone prace  serwisowe na torowisku na ul. Teligi i Ćwiklińskiej. W związku z tym zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu linii nr 69 i 669 – informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie.

Boska Komedia 2019. Znamy program 12. edycji festiwalu

Wśród nocnej ciszy, w „świecie, z którego bogowie odeszli” – jaka jest rola artysty? Na tak postawione pytanie poszuka odpowiedzi tegoroczny przegląd najważniejszych wydarzeń teatralnych w Polsce – Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia. W trakcie 12. edycji festiwalu zobaczymy jedenaście przedstawień konkursowych w INFERNO, tyle samo w sekcji PARADISO oraz dziesięć w PURGATORIO. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach od 6 do 15 grudnia 2019 r.

#EKOrEWOLUCJA: ekologiczna energia dla Krakowa

Ekospalarnia Kraków już od ponad trzech lat z powodzeniem przekształca odpady komunalne produkowane przez mieszkańców miasta w energię elektryczną i cieplną. Zakład jest ważnym elementem skomplikowanego systemu gospodarki odpadami komunalnymi w Krakowie.

Złóż wniosek w ramach programu „Czyste powietrze”

Miasto podpisało porozumienie o współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Na jego podstawie właściciele nieruchomości położonych w Krakowie mogą składać wnioski o dotację w ramach programu priorytetowego „Czyste powietrze” również w Wydziale ds. Jakości Powietrza Urzędu Miasta Krakowa.

Stanisław Soyka zagra w Operze Krakowskiej

Stanisław Soyka nie przestaje zaskakiwać! Artysta powraca wraz ze swoją nową płytą pt. „Muzyka i słowa”. Autor takich hitów jak „Tolerancja” czy „Cud niepamięci” już w grudniu odwiedzi Kraków, by podzielić się ze słuchaczami swoimi najnowszymi kompozycjami. Koncert odbędzie się 16 grudnia, o godz. 20.00 w Operze Krakowskiej.

KL Plaszow: trwa zabezpieczanie skarp

Rozpoczęło się zabezpieczanie fragmentu dawnego Cmentarza Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Podgórzu na terenie byłego obozu Plaszow, na którym stwierdzono przypadki rozkopywania grobów przez zwierzęta. Zabezpieczenie terenu ma na celu uniemożliwienie dalszej profanacji i wydobywania ludzkich szczątków na powierzchnię gruntu.

Przynieś karmę dla zwierząt do Biblioteki Kraków

W sobotę, 16 listopada Biblioteka Kraków wspólnie ze Stowarzyszeniem Dog Rescue kolejny raz organizują wielką akcję dla zwierzaków. W sześciu filiach bibliotecznych będzie można wymienić karmę dla zwierząt na książkę.

„Pochwała książki” – wernisaż w kamienicy Hipolitów

Nie ocenia się książki po okładce, ale czy na pewno? Muzeum Krakowa zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Pochwała książki. Robert Jahoda – rzemieślnik i artysta”, której bohaterem jest mistrz introligatorski Robert Jahoda. Wydarzenie odbędzie się w środę, 20 listopada, o godz. 17.00 w kamienicy Hipolitów na placu Mariackim 3.

Kraków i gminy Metropolii Krakowskiej na rzecz czystego powietrza

W czwartek, 14 listopada, w dniu czystego powietrza, władze piętnastu gmin tworzących Metropolię Krakowską, w tym prezydent Jacek Majchrowski, zwrócili się z apelem do marszałka Województwa Małopolskiego i prezesa Narodowego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o stworzenie programu finasowania likwidacji kotłów w gminach Metropolii Krakowskiej na lata 2020-2022, o szacunkowym budżecie 190 mln zł.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA