Aktualności

2 listopada zmiana godzin pracy magistratu

W piątek, 2 listopada przyjmowanie stron w Urzędzie Miasta Krakowa odbywać się będzie do godziny 15.30. Kasy w budynkach UMK będą natomiast czynne do godziny 15.15.

Informator krakowskiej rodziny - pobierz i przeczytaj!

Kraków to miasto dynamicznie się rozwijające i otwierające się na nowych mieszkańców. Rokrocznie coraz więcej osób decyduje się zamieszkać i założyć rodzinę w naszym mieście. Doceniają oni wielkie tradycje miasta oraz jego innowacyjność.

Otwarcie fontanny w parku Lotników Polskich

W środę, 17 października, o godz. 18.00, prezydent Jacek Majchrowski uruchomi nowoczesną, niepowtarzalną fontannę w rewitalizowanym parku Lotników Polskich. Prace budowlane trwały od maja. Powstała nie tylko zupełnie nowa fontanna, ale zmieniło się także jej otoczenie. Wytryskujące w powietrze strumienie wody, które przybierają różne formy geometryczne są podświetlane, co sprawia wrażenie, że woda ma różne kolory. Sterowane komputerowe sekwencje unoszącej się wody i feeria barw sprawiają niesamowite wrażenie.

IV edycja projektu „Gotuj po hiszpańsku”

Fundacja „Proaktywni” ogłasza IV nabór do projektu kształcenia umiejętności kulinarnych w zakresie kuchni śródziemnomorskiej w Hiszpanii.

II dzień otwarty Centrum Sportu Niepełnosprawnych

W czwartek, 18 października, w godz. 10.30–13.00, w Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie przy ulicy Focha 40 odbędzie się dzień otwarty. Wydarzenie organizuje Fundacja Poland Business Run.

Miasto ma plan rozwoju bulwarów wiślanych

We wtorek zaprezentowano projekt rewitalizacji bulwarów wiślanych „Wisła łączy”. Plan zakłada spójne zagospodarowanie nie tylko najbliższego otoczenia Wisły, ale i jej przyległych dopływów tak, by połączyć w nowy sposób całe miasto. O szczegółach poinformował dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf.

Rejon ul. Kalwaryjskiej i Śliskiej bez energii cieplnej

Od godz. 8.00 przerwana została dostawa cieplna do budynków w rejonie ul. Kalwaryjskiej, Krasickiego, Mitery i Śliskiej. Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA, prace serwisowe mają się zakończyć do godz. 17.00.

Memoriał im. Władysława Bajorka w zapasach w stylu klasycznym

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Klub Sportowy Bieżanowianka zapraszają na Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w zapasach w stylu klasycznym w ramach Memoriału im. Władysława Bajorka. Zawody, które odbędą się w sobotę, 20 października, objął honorowym patronatem prezydent Jacek Majchrowski.

„Kierunek praca!” – płatne staże z możliwością zatrudnienia

Jeśli skończyłeś 30. rok życia, szukasz pracy, jesteś osobą niepracującą masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem nabór do nowego projektu „Kierunek praca!”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Niebawem nowe możliwości spędzania czasu w Nowej Hucie

Gruntowny remont budynku Sceny Stolarnia oraz stworzenie zielonego miejsca wypoczynku dla mieszkańców Nowej Huty – to plan na najbliższe trzy lata Teatru Ludowego w Krakowie. Modernizację ma przejść także Scena Kameralna, Scena Nurt oraz modelatornia teatralna. Szacowany koszt generalnego remontu to prawie 24 mln zł, z czego ponad 5 mln zł pokryje unijna dotacja.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA