Aktualności

Napastnik w szkole – dyrektorzy uczą się, jak reagować

Miasto Kraków przy współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim organizuje dla kadry kierowniczej oświaty specjalistyczne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa pracy w szkole. W programie są m.in. elementy antyterrorystyczne – procedury i techniki działania w sytuacji, gdy zagrożenie stanowi napastnik z bronią lub innym niebezpiecznym narzędziem. Szkolenie odbędzie się 30 maja. Chęć udziału zadeklarowało już 140 krakowskich dyrektorów. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 28 maja.

Będzie nowa droga na południu Krakowa

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie szuka firmy, która przygotuje koncepcję, opracuje dokumentację projektową i uzyska zgody administracyjne na budowę drogi łączącej ulice Kosocicką i Jakubowskiego. Nowa ulica to element rozbudowy układu komunikacyjnego w rejonie Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu.

Wielka Parada Smoków – utrudnienia w ruchu drogowym

Już w najbliższy weekend smoki przejdą przez Kraków. W związku 19. Wielką Paradą Smoków pt. „W czterdzieści smoków dookoła świata”, którą organizuje Teatr Groteska, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w centrum miasta.

Pomoc dla poszkodowanych w wyniku powodzi

Mieszkańcy Krakowa, poszkodowani w związku z ulewnymi deszczami i powodziami, które wystąpiły w ostatnich dniach na terenie Małopolski, mogą zgłaszać się po pomoc finansową do filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania.

Innowacyjne rozwiązania magistratu dla przedsiębiorstw

Kraków od lat inwestuje w rozwój przedsiębiorczości oraz buduje przyjazne jej otoczenie, np. stale rozwijając ofertę Punktu Obsługi Przedsiębiorcy. Wprowadza także ułatwienia w komunikacji na linii urząd – mieszkaniec/przedsiębiorca. Poniżej kilka przykładów takich właśnie udogodnień.

Uwaga! Dziś w Krakowie możliwe burze z gradem

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Obowiązuje ono dziś od godz. 12 do 21.

Zebrał się Krakowski Parlament Młodzieży

W poniedziałek, 27 maja w sali obrad Rady Miasta Krakowa zasiedli licealiści biorący udział w finale projektu edukacyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie Demokracja w Praktyce oraz Miasto Kraków. Przez dwa dni obradować będą nad pięcioma projektami ustaw, które wcześniej sami przygotowywali. W czasie posiedzenia poddadzą je  merytorycznej dyskusji, w której liczyć się będą nie emocje, ale racjonalne argumenty. – Ta symulacja procesu stanowienia prawa to praktyczna lekcja edukacji obywatelskiej – podkreślają organizatorzy.

„18. znaczy Nowa Huta”, czyli reporterzy łączcie się!

Wyjdź na pole, wsiądź w tramwaj i przyjedź do Huty! 29 maja spotkaniem pt.  „Co mówi miasto?” Krakowskie Biuro Festiwalowe otworzy projekt reporterski „18. znaczy Nowa Huta”, którego celem jest zbadanie i opisanie życia mieszkańców XVIII dzielnicy Krakowa – Nowej Huty. W spotkaniu udział wezmą Beata Chomątowska i Renata Radłowska.

„Płynie Wisła, płynie… Czy Kraków leży nad Wisłą?”

Muzeum Krakowa zaprasza we wtorek, 28 maja do Pałacu Krzysztofory na debatę w ramach „Krakowskiego kolokwium” pt. „Płynie Wisła, płynie… Czy Kraków leży nad Wisłą?” Początek spotkania o godz. 18.00.

Zapisz się i posadź drzewo w „Parku Krakowian”

Ruszyły zapisy do kolejnej edycji „Parku Krakowian”. Akcja sadzenia drzewek dla upamiętnienia dnia narodzin najmłodszych mieszkańców Krakowa przeprowadzona zostanie jesienią tego roku – na przełomie października i listopada.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA