Aktualności

Rozpoczyna się festiwal Opera Rara

Piękny, ludzki głos przepełniony emocjami to główny atut krakowskiego festiwalu Opera Rara, który rusza już dziś! By go usłyszeć w całej gamie – znani artyści sięgną po różnorodne formy, style i epoki – od końca XVII wieku aż po końcówkę XX! I tak między 18 stycznia a 13 lutego melomani usłyszą i zobaczą trzy recitale wokalne z fortepianem, trzy recitale z towarzyszeniem orkiestry, dwa koncerty z operami w wersjach koncertowych oraz dwie nowe kreacje stworzone specjalnie dla krakowskiej widowni.

Opłata za śmieci – gdzie złożyć deklarację?

Deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi można składać w czterech urzędowych lokalizacjach – informuje Wydział Podatków i Opłat Urzędu Miasta Krakowa.

Koncert Grzegorza Turnaua w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Grzegorz Turnau już w piątek, 19 stycznia, o godz. 19 wystąpi w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Artysta razem ze swoim zespołem zagra specjalny urodzinowy koncert z utworami z płyty „L – Live”. 

„Poeta pisze sobą” – nowy film Biblioteki Kraków

Biblioteka Kraków zaprasza w czwartek, 18 stycznia, o godz. 18.00 do Klubu Dziennikarzy „Pod Gruszką” na premierę filmu dokumentalnego o wybitnym poecie Józefie Baranie. Producentem jest Biblioteka Kraków. Wstęp wolny.

Sport pomaga w walce z uzależnieniem

Około 700 uczestników – głównie trenerów i instruktorów sportowych, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą – bierze udział w konferencji szkoleniowej zorganizowanej przez Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień i Wydział Sportu UMK. Jaki wpływ na organizm młodego człowieka mają alkohol, narkotyki i substancje psychoaktywne? Jakie ryzyko wiążę się z „dopalaniem” w sporcie? Jak postępować z dzieckiem, którego rodzina boryka się z problemem uzależnienia lub przemocy? Na te pytania zaproszeni specjaliści odpowiadają 18 stycznia w TAURON Arenie.

Czwartek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

W naszym przewodniku proponujemy Wam na chwilę oderwać się od codziennych, przyziemnych spraw i poddać się magii. W czwartkowy wieczór możecie na przykład Pod Baranami wkroczyć w czarodziejski świat zambijskich wiedźm, albo poddać się onirycznej, pełnej absurdów atmosferze w trakcie Nocy Waniliowych Myszy.

Kraków.pl to kompedium wiedzy o mieście - rozmowa z prezydentem

O początkach dwutygodnika miejskiego, jego zadaniach, a także o tym, dlaczego część stron jest innego koloru z Jackiem Majchrowskim, Prezydentem Miasta Krakowa rozmawia Dominika Nowak.

Uwaga na silny wiatr – ostrzeżenie meteorologów

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie w naszym regionie może wystąpić silny wiatr o średniej prędkości od 35 do 45 kilometrów na godzinę, z porywami do 80 km/h. Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje od dzisiaj, od godz. 18 do piątku, 19 stycznia, do godz. 10.

Noworoczne spotkanie z krakowskimi dyplomatami

We wtorek, 16 stycznia  odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego z krakowskim korpusem konsularnym. Po latach przerwy, kiedy spotkania odbywały się w różnych miejskich instytucjach, konsulowie znowu przybyli do krakowskiego magistratu.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA