Aktualności

17. PZU Cracovia Maraton - znamy zwycięzców!

W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 9.00 na krakowskim Rynku Głównym wystartował 17. PZU Cracovia Maraton. Dwie minuty wcześniej na trasę wyruszyli zawodnicy niepełnosprawni na wózkach.

Krakowski weekend maratoński

W sobotę 21 kwietnia i niedzielę, 22 kwietnia w naszym mieście trwały imprezy towarzyszące 17. edycji PZU Cracovia Maraton, który odbył się w niedzielę, 22 kwietnia. Pierwszym aktem dwudniowego święta biegania w podwawelskim grodzie był Cracovia Maraton na Rolkach.

Renowacja Zajazdu Kazimierskiego: 11 chętnych na przygotowanie dokumentacji

Aż 11 firm chce opracować dokumentację związaną z rewitalizacją Zajazdu Kazimierskiego. Tyle ofert wpłynęło w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Termin składania minął 19 kwietnia. – Teraz propozycje będą analizowane pod kątem formalnym. W ciągu kilku tygodni komisja przetargowa dokona wyboru najkorzystniejszej oferty i będzie można podpisać umowę – informuje Janina Pokrywa, dyrektor ZIM Kraków.

Przyjdź na wykład do Pałacu Krzysztofory
Komunikat archiwalny 2018-04-22

22 kwietnia w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w Pałacu Krzysztofory, wykład „Wojna i medycyna. Organizacja opieki medycznej w Krakowie podczas I wojny światowej”, wygłosił dr hab. Ryszard Gryglewski, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykład w ramach Muzeomanii z cyklu „Salon pod Faetonem”.

Kraków nagrodzi najzdolniejszych uczniów

Ciężko pracowali, swój wolny czas poświęcając na rozwijanie zainteresowań i uzdolnień. Opłaciło się – aż 351 krakowskich uczniów i uczennic znalazło się w roku szkolnym 2016/2017 w gronie laureatów konkursów wojewódzkich i olimpiad ogólnopolskich. Za te znakomite osiągnięcia zostaną także uhonorowani przez miasto – 23 kwietnia odbiorą „Laury olimpijskie”, czyli dyplomy oraz bony na zakupy edukacyjne.

Zobacz Salwator w 360°

Zapraszamy na kolejną wyjątkową wycieczkę: zobaczcie Salwator w 360°. Naszą kamerę ustawiliśmy na moście nad rzeką Rudawą w pobliżu kościoła i klasztoru sióstr norbertanek.

Cracovia Maraton - informacje dla kierowców i pasażerów KMK

Dziś, w niedzielę, 22 kwietnia, odbywa się 17. edycja PZU Cracovia Maraton, a dzień wcześniej miały miejsce wydarzenia towarzyszące. W związku ze sportowym weekendem w Krakowie wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu i w komunikacji miejskiej.

Sadzenie lasu z okazji Dni Ziemi 2018

Z okazji tegorocznych Dni Ziemi Zarząd Zieleni Miejskiej zorganizował w sobotę, 21 kwietnia wyjątkową akcję, pod nazwą „Zachowanie zasobów genowych wiązów mogilskich”. Brzmi groźnie? Nic podobnego! W akcji, która rozpoczęła się o godzinie 10.00 wzięli udział mieszkańcy Krakowa.

Kopiec Wandy do liftingu

Z okazji trwających Dni Ziemi, ArcelorMittal Poland – właściciel krakowskiej huty i Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zaprosili mieszkańców Krakowa na piknik rodzinny przy kopcu Wandy, połączony z jego sprzątaniem. W sobotę, 21 kwietnia w samo południe wszyscy spotkali się w rejonie tego unikatowego zabytku archeologicznego – nie tylko w skali Nowej Huty, ale i Krakowa.

Dolina potoku Olszanickiego - w sobotę wielkie sprzątanie

Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza dziś, w sobotę, 21 kwietnia, o godz. 11.00 na wiosenne sprzątanie terenu planowanego użytku ekologicznego „Dolina Potoku Olszanickiego – Łąki Olszanickie”. Do posprzątania jest ponad 5 hektarów łąk, które malowniczo przecinają potok Olszanicki. Wszystkim chętnym Stowarzyszenie Nasza Olszanica zapewni rękawiczki ochronne, a Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania worki na śmieci. Po zakończonej pracy nie zabraknie również regeneracyjnego posiłku.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA