Komunikat archiwalny

Otwórz i przetestuj nową estakadę!

Już od najbliższego poniedziałku (31 sierpnia) tramwaje rozpoczną regularne kursowanie po estakadzie łączącej ulice Lipską i Wielicką. Natomiast już w niedzielę, po oficjalnym otwarciu inwestycji, po potężnej konstrukcji za darmo będą mogli pojechać mieszkańcy, a przy okazji „przetestować" nowy tramwaj „Krakowiak".

Otwórz i przetestuj nową estakadę!
Fot. P. Krawczyk/krakow.pl

Od 31 sierpnia po estakadzie, która jest najważniejszym elementem linii tramwajowej pomiędzy ulicami Lipską i Wielicką, będą kursować trzy linie tramwajowe: 9, 11 i 50. Realizowane od 2013 roku zadanie pozwoli na skrócenie o 6 minutprzejazdu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju na kierunku północ-południe.


Po estakadzie będą kursować m.in. najnowsze tramwaje, wykonane na zlecenie MPK SA przez bydgoską firmę PESA. Pierwszy z „Krakowiaków" jest już dopuszczony do ruchu.


Mieszkańcy będą mogli przetestować pojazd, jak i estakadę w najbliższą niedzielę. Około godziny 13.00 będzie można za darmo przejechać najnowszym krakowskim tramwajem na trasie: przystanek „Dworzec Płaszów Estakada" – pętla Kurdwanów. Następnie, ok. 13.30 ten sam tramwaj przejedzie po trasie: pętla Kurdwanów – pętla Mały Płaszów. Także na tym odcinku przejazd „Krakowiakiem" będzie bezpłatny.


Warto pamiętać, że zarówno budowę linii tramwajowej pomiędzy ulicami Lipską i Wielicką, oraz zakup nowych tramwajów dla Krakowa wsparła Unia Europejska.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA