Komunikat archiwalny

Wylicytuj karnety od Prezydenta Krakowa na najciekawsze krakowskie festiwale! [FOTO, VIDEO]

Finał 24. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie mamy już za sobą. Około 2000 wolontariuszy z 8 sztabów kwestowało w niedzielę (10 stycznia) na ulicach Krakowa. Pod sceną, ustawioną na Rynku Głównym, bawiło się 1000 osób, a w ramach tegorocznej odsłony WOŚP, Kraków odwiedziło 10 tys. osób. Przed krakowską publicznością wystąpili: Jelonek, Akurat, Piotr Wróbel, Krzywa Alternatywa, Kuba Jaźwiecki, Stonerror i Pola Rise. Po godz. 20:00 widzowie zgromadzeni na Rynku wypuścili tradycyjne światełko do nieba, w tym roku w nowej formie pokazu laserowo-świetlnego i fireshow grupy Inferis.

Wylicytuj karnety od Prezydenta Krakowa na najciekawsze krakowskie festiwale! [FOTO, VIDEO]
Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe

Krakowskie aukcje WOŚP w tym roku są szczególnie atrakcyjnie. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podarował na aukcję karnety na flagowe krakowskie festiwale: Misteria Paschalia, Sacrum Profanum oraz Festiwal Muzyki Filmowej.

http://aukcje.wosp.org.pl/festiwal-muzyki-filmowej-2016-voucher-dla-2-osob-i2671947
http://aukcje.wosp.org.pl/okazja-misteria-paschalia-2016-voucher-dla-2-osob-i2672013
http://aukcje.wosp.org.pl/magiczne-sacrum-profanum-2016-voucher-dla-2-osob-i2671811

Do aukcji wystawiony został też cały „Kraków” – tak zatytułowany jest obraz Andrzeja Mleczki, co ważne, ze specjalną dedykacją dla zwycięzcy licytacji. Podczas krakowskich aukcji można także wylicytować: przelot motoparalotnią i balonem, galowy mundur górnika, potrójnie platynową płytę Grzegorza Turnaua, zwiedzanie redakcji RMF i Onetu, replikę berła rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego (jedna z kilku wykonanych z okazji jubileuszu 650 – lecia uczelni) a także wieczór na wystawie „Maria. Mater Misericordiae”, na której znajdą się dzieła artystów włoskich, francuskich, niderlandzkich i niemieckich od XIV w. do XVIII w., takich jak Donatello, Vasari czy El Greco. Muzeum Narodowe w Krakowie przygotowało także inne niespodzianki: kartę wstępu na wszystkie wystawy i wydarzenia w Muzeum w 2016 roku dla 5 osób, „wieczór z Modną MNK”, czyli „oprowadzanie po godzinach” oraz pamiątki z wystawy. Na aukcjach znajdą się też liczne książki i pamiątki od znanych postaci, m. in. Dariusza Michalczewskiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Wojciecha Malajkata, Katarzyny Grocholi, Olafa Lubaszenko czy prof. Janusza Skalskiego.

Loading the player...

W niedzielę (10 stycznia) już od godz. 11:00 na Rynku odbywały się różnorodne happeningi. Chętni wzięli udział w pokazach ratownictwa, a także w kursie pierwszej pomocy. Zainteresowani tym, jak wygląda praca sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogli zajrzeć do siedziby w Muzeum Narodowego w Sukiennicach. Wszystkie wydarzenia cieszyły się, jak zawsze, ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów.

Oprócz finałowego koncertu na Rynku, w krakowskich kawiarniach i klubach, odbyło się wiele mniejszych wydarzeń. Do akcji przyłączyły się Artefakt Cafe, Kawiarnia Naukowa, Hex oraz Forty Kleparz. Tradycyjnie na Bulwarach Wiślanych odbył się Bieg Wielkich Serc, a rodziny i grupy mogły wziąć udział w grze miejskiej W drodze na szczyt dobra.

Mamy również pierwsze informacje dotyczące kwoty zebranej podczaj podczas 24. edycji WOŚP. Na obecną chwilę sztab główny podaje kwotę 44 047 594 zł. Dalej jednak trwają aukcje, na które również Krakowskie Biuro Festiwalowe przekazało trzy dwuosobowe karnety obejmujące wstęp na Festiwal Sacrum Profanum, Festiwal Muzyki Filmowej oraz Festiwal Misteria Paschalia. Karnety osiągnęły wysokie ceny, karnet na Festiwal Misteria Paschalia obecnie kosztuje aż 555 zł. W tym roku, wszystkie zebrane w ramach WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz na pomoc w zapewnieniu opieki medycznej seniorom. Wciąż zapraszamy jednak do licytowania - im większe kwoty uda się wylicytować, tym lepiej!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: SZYMON WACHAL
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także