Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wręczono Medale św. Krzysztofa

Już po raz szósty Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przyznało Medale św. Krzysztofa. To wyróżnienie dla osób, firm i instytucji, które wspierają Muzeum na różnych polach jego działalności. W uroczystości wręczenia Medali wziął udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który jest także Kanclerzem Kapituły Medalu św. Krzysztofa.

Fot. Wiesław Majka / krakow.pl

Medalem tym muzeum honoruje i wyróżnia osoby, instytucje, firmy, które od wielu lat wspierają tę instytucję finansowo, w formie barterów, jak również organizacyjnie, służą wsparciem merytorycznym, identyfikują się z muzeum i jego działalnością, wspierają na różnych polach, ważnych dla pełnienia misji: „poznawać, chronić, przybliżać współczesnym i przekazywać naszym następcom niepowtarzalne dziedzictwo Krakowa”.

- Nasze Muzeum to wspaniały, prężny ośrodek,  który odpowiedzialnie troszczy się o dziedzictwo Krakowa i nieustannie szuka nowych, coraz bardziej intersujących form propagowania i promowania tego dorobku. To jest instytucja wypełniająca na co dzień ważną misję. I cieszę się niezmiernie, że w swoich dzianiach może liczyć na tak doborowe grono przyjaciół – powiedział Prezydent Jacek Majchrowski.

Kapituła Medalu św. Krzysztofa uhonorowała, zgodnie z przyjętym regulaminem, zasłużone dla Muzeum osoby i instytucje w następujących kategoriach: wsparcie merytoryczne, wsparcie finansowe oraz kultywowanie krakowskich tradycji i obyczajów.

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

Medal św. Krzysztofa 2016

Decyzją Kapituły w VI Edycji Medalu św. Krzysztofa – trzy równorzędne medale – autorstwa artysty rzeźbiarza prof. Karola Badyny – oraz dyplom Medalu św. Krzysztofa otrzymali:

  • w kategorii wsparcie merytoryczne: prof. Dariusz Kosiński, wybitny badacz polskiej tradycji teatralnej, za długoletnie – merytoryczne i naukowe wspieranie Muzeum podczas realizacji licznych projektów – wystaw i wydawnictw poświęconych teatrowi krakowskiemu, za udział w pracach Rady Programowej Nowego Muzeum Teatralnego, a także za cenne uczestnictwo w sesjach i debatach naukowych organizowanych przez Muzeum.
  • w kategorii wsparcie finansowe: Kompania Kuflowa – Jarczyński, Bartczak S.C. – Za znaczące finansowe wspieranie wystaw i wydarzeń organizowanych przez Muzeum Historyczne w 2015 r.
  • w kategorii kultywowanie krakowskich tradycji i obyczajów: Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” w Krakowie – powszechnie znana i szanowana organizacja cechowa istniejąca od XIV - za zasługi w kultywowaniu wielowiekowych tradycji i zwyczajów, za upowszechnianiehistorii Bractwa Kurkowego, promowanie tradycji brackich w kraju i za granicą.

Autorem medalu jest artysta rzeźbiarz Karl Badyna – profesor Wydziału Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. W dorobku twórczym artysta posiada wiele realizacji pomnikowych w kraju i za granicą, miał także dziewięć wystaw indywidualnych, brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych, na których prezentował rzeźby i małe formy rzeźbiarskie.

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-06-02
Data aktualizacji: 2016-06-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź