Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Więcej czasu na wnioskowanie o usunięcie azbestu

Termin wstępnego naboru wniosków o usunięcie wyrobów zawierających azbest w latach 2017–2020 zostaje wydłużony. Mieszkańcy Krakowa, zainteresowani programem mogą składać dokumenty do 31 października tego roku.

Program usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Krakowa do 2032 r., zakłada świadczenie usług przez wyspecjalizowane podmioty, wybrane w przetargach na rzecz osób fizycznych i prawnych. Przedsięwzięcie będzie obejmować głównie usuwanie wyrobów azbestowych z pokryć dachowych i elewacji budynków położonych na terenie miasta z jednoczesnym zaznaczeniem, że dotacje nie będą obejmować zakupu i montażu nowych materiałów, które miałyby zastąpić demontowane wyroby zawierające azbest.

W latach 2017–2020, w przypadku pozyskania aplikowanych środków z funduszy Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), przewidziane jest poszerzenie zakresu podmiotowego i rzeczowego świadczonych usług w zakresie usuwania wyrobów azbestowych.

Wszyscy zainteresowani mogą złożyć wniosek zgodnie ze wzorem [pdf]. Termin składania wniosków upływa 31 października 2016 roku.

Warto zaznaczyć, że złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z przystąpieniem do realizacji projektu. Podjęcie działań w tym zakresie jest uwarunkowane:

  • pozyskaniem przez Gminę Miejską Kraków środków z funduszy Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT),
  • pozytywnym rozpatrzeniem docelowego wniosku o usługę usunięcia wyrobów zawierających azbest, którego przedstawienie będzie możliwe w przypadku pozyskania tychże środków.

Projekt ma jedynie charakter informacyjny i rozpoznawczy w kwestii zainteresowania posiadaczy wyrobów zawierających azbest udziałem w Programie usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Krakowa do 2032 r.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod numerem telefonu: 12 616 87 89, w godzinach pracy Wydziału Kształtowania Środowiska (od poniedziałku do piątku, od 7.30 do 15.30).

 

 

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-08-30
Data aktualizacji: 2016-08-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź