Komunikat archiwalny

Niepełnosprawni piszą wiersze

17 marca mija termin nadsyłania wierszy do 8. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Niepełnosprawni piszą wiersze
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

W konkursie „Słowa, dobrze, że jesteście” mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne powyżej 16. roku życia, które piszą wiersze. W tym roku, podobnie jak w czasie ubiegłorocznej edycji, przewidziane są dwie kategorie: osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z pozostałymi niepełnosprawnościami.

Laureatom konkursu w obydwu kategoriach zostaną przyznane nagrody pieniężne:

  • I miejsce – 5 tys. zł,
  • II miejsce – 3 tys. zł,
  • III miejsce – 2 tys. zł.

Nadesłane wiersze oceni jury w składzie: Anna Dymna, Janka Graban, Józef Baran, Leszek A. Moczulski i Adam Ziemianin.

Wiersze oraz komplet wymaganych dokumentów należy przesłać do 17 marca pocztą elektroniczną na adres: poezja@mimowszystko.org z dopiskiem „Konkurs poezji” lub pocztą tradycyjną na adres: Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków z dopiskiem „Konkurs Poezji”.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu znajdują się pod adresem: www.mimowszystko.org.

Ogłoszenie wyników nastąpi 30 czerwca 2017 r. Utwory zwycięzców konkursu zostaną opublikowane w tomiku poezji wraz z utworami laureatów konkursu „Przychodzi wena do lekarza", wydanym wspólnie z Medycyną Praktyczną.

Organizatorem Konkursu Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście” jest Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA