Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny poniedziałek w Krakowie – sprawdź, co się dzieje w mieście!

Za nami ostatni już przed wakacjami długi weekend, pełen rozmaitych wrażeń: teatralnych, których dostarczyła Noc Teatrów, kibice piłki oglądali mecze UEFA EURO U21, w TAURON Arenie fani muzyki uczestniczyli w kolejnej edycji Impact Festivalu – a to przecież nie wszystkie weekendowe atrakcje. Po długim weekendzie czeka nas długi tydzień, jednak nie poddawajcie się melancholii! Pogoda wreszcie dopisuje, a my mamy dla Was kilka propozycji na łagodne wejście w poniedziałek.

Fot. materiały prasowe / Kino Pod Baranami

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Na początek mamy dla Was „Historię pewnego życia” w Kinie Pod Baranami. To ciekawa adaptacja powieści Guya de Maupassanta „Historia pewnego życia”, którą sam Lew Tołstoj określił mianem najwspanialszej francuskiej narracji od czasu „Nędzników”. Francja, rok 1819. Siedemnastoletnia Jeanne opuszcza klasztor, gdzie wychowywała się wraz z innymi młodymi arystokratkami i powraca do rodzinnej posiadłości. Na miejscu okazuje się, że rodzice już zaplanowali córce ślub z wicehrabią Julianem de Lamare. Podczas pierwszego spotkania Jeanne jest oczarowana przystojnym wybrankiem o nienagannych manierach. Jednak już noc poślubna przynosi okrutne rozczarowanie. Film zdobył nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI. Naprawdę warto! Początek o godz. 18.45.

 

 

A może zajrzycie do Agrafki? Tam święto dobrego kina, czyli akcja „Lubię poniedziałek”: każdy bilet kosztuje 12 zł, a bilet kupiony on-line 11 zł. Jeśli poczekacie do 22.10, to macie okazję skorzystać z następnej promocji – „Dziesięć po dziesiątej” każdy bilet 10 zł! Po dziesiątej zobaczycie tam więc ponadczasową historię o związkach międzyludzkich i poszukiwaniu siebie: „Moonlight”. Z jednej strony obraz życia Afroamerykanów we współczesnej Ameryce, z drugiej bardzo osobista, poetycka refleksja na temat tożsamości, rodziny, przyjaźni i miłości; genialny film pełen głębokiego współczucia i uniwersalnych prawd.

Swoje festiwale filmowe mają też najmłodsi – kinomani od dziecka. Uwielbiają marzyć, a miejscem, w którym spełniają się wszystkie dziecięce marzenia, jest kino! Udowadnia to 3. Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży Kinolub, który od dziś do piątku, 23 czerwca gości w Kinie Paradox na Krupniczej 38. W programie znalazły się wartościowe filmy i animacje przeznaczone dla publiczności od 4. do 18. roku życia. Przekonamy się więc, czy pewnemu chłopcu uda się zdobyć wymarzony balon („Marzenia”, reż. Farid Ayvazov), poznamy historię młodej zawodniczki judo („Biały znak”, reż. Sengedorj Chanchivdorj), a także dowiemy się, w jaki sposób trójka przyjaciół wymienia się... głowami („Trzy głowy”, reż. Job Roggeveen, Joris Oprins, Marieke Blaauw). Nadesłane z całego świata filmy będą rywalizować o statuetkę Kinolota w Konkursie Głównym. Młodzi miłośnicy X Muzy – szykujcie się na istny karnawał wyobraźni! Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona! Pełen program: https://www.kinolub.pl/krakow.

Przed nocą w oniryczne, klimaty wprowadzą Was aktorzy sztuki na wynos: o 19.30 pokażą spektakl „Nie budźcie mnie”. Aby wiedzieć, że się spało, trzeba się najpierw obudzić. Śpij kochanie – mówią do siebie. A do was – nie budźcie mnie – każdy z osobna, bo rzadko kiedy mówią wspólnym głosem. Nie budźcie mnie – będziemy sobie śnić ten świat. Jeśli oko to zamek, a powieki to drzwi, zaryglują się za nimi przed tym światem złym. Przypominamy adres: ul. Starowiślna 55/6!

Na Rynku Głównym dzisiaj od 19.00 do 21.00 kolejna, tym razem biesiadna, odsłona widowiska „Mickiewicz: Zasłona/Odsłona”. Artyści Teatru Barakah i Piwnicy Pod Baranami, wraz z firmami Veridian i Renovatorium, zapraszają Was na cykl niezwykłych imprez, zorganizowanych z okazji renowacji pomnika Adama Mickiewicza! To nie tylko celebracja i odkrycie na nowo poezji naszego Wieszcza, ale również występy teatralne, muzyczne i taneczne. Co to będzie, co to będzie? Będzie się działo!

Wiecie już, że dzień bez festiwalu w Krakowie, to dzień stracony! Tym razem miasto opanował 21. Letni Festiwal Opery Krakowskiej. Do tej pory łączył ich jazz i to, że obaj są muzycznymi indywidualistami. Teraz ich ścieżki łączą się w tańcu: Opera Krakowska zaprasza na spektakl baletowy „Dwie historie – jeden taniec” z improwizowaną muzyką pianisty Piotra Orzechowskiego i gitarzysty basowego Krzysztofa Ścierańskiego. Tym razem zobaczymy na scenie opowieść o problemach nastolatków wchodzących w dorosłość. Kompozycje Orzechowskiego, który ma na swoim koncie zaskakujące eksperymenty z formą oberka, i słynącego z poetyckiej wrażliwości muzycznej Ścierańskiego będą bez wątpienia ciekawym doświadczeniem. To propozycja obowiązkowa dla miłośników tańca: Opera Krakowska, ul. Lubicz 48, godz. 18.30.

A teraz mamy coś dla kibiców: Polski Związek Piłki Nożnej tę imprezę organizuje z przytupem, a Kraków dostał największy kawałek tortu. Tu odbywają się mecze grupy C, jeden półfinał i finał Mistrzostw Europy U21 w Piłce Nożnej 2017. Na stadionie Cracovii będzie można zobaczyć na żywo piłkarzy z czołowych klubów świata, rozegrany zostanie tu bowiem m.in. mecz Włochy-Niemcy (24 czerwca), ale także będzie okazja podziwiania zawodników w trakcie treningów. Kiedy możecie ich zobaczyć, sprawdźcie TUTAJ.

pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-06-19
Data aktualizacji: 2017-06-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź