Komunikat archiwalny

O obchodach jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Ze względu na obrady Kongresu UNESCO w Krakowie, Komisja Edukacji swoje posiedzenie musiała przenieść do sali obrad RMK. Podniosły charakter miejsca wpłynął także na tematykę jaką zajmowali się radni. Rozmawiano miedzy innymi o przyszłorocznych obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości.

O obchodach jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
Fot. Martyna Wołejko /lat 15/

- Rady dzielnic wraz z dyrektorami szkół stworzyli listę pomysłów, jak lokalnie, na terenie poszczególnych dzielnic, świętować 100-lecie odzyskania niepodległości. To są bardzo różne pomysły: konkursy pieśni, biegi i inne bardzo ciekawe inicjatywy. Jedyną prośbą ze strony organizatorów są dodatkowe fundusze na ten cel – mówił Łukasz Słoniowski.

Dzielnice chcą dodatkowych 50 tys. zł na każdą z nich. Jednak nie spotkało się to z pełną akceptacją radnych miejskich, gdyż większość z nich nie miała możliwości zapoznać się z projektami, które mieliby wesprzeć finansowo.

Radny Adam Kalita, zwrócił uwagę także na to, iż w różnych dzielnicach jest różna liczba szkół, więc taki podział kwotowy byłby niesprawiedliwy. – Uważam, że bardziej zasadny byłby podział na liczbę szkół w dzielnicach. Jednak w pierwszej kolejności tym tematem powinien się zająć Zespół ds. organizacji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, działający przy prezydencie – stwierdził radny.

Mariusz Cupiał z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zastrzegł, że wszelkie pomysły zostały już przekazane członkom Zespołu, a w dużym stopniu ich realizacja jest zależna od funduszy posiadanych przez dzielnice.

Pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także