Aktualności

Uchwała krajobrazowa z pozytywną opinią

Projekt uchwały krajobrazowej, porządkujący przestrzeń miejską od nadmiernej ilości reklam, z początkiem roku trafił do rąk radnych. Podczas posiedzenia Komisji Infrastruktury radni dyskutowali nad jej zapisami.

O bezdomności na komisji

- Zima nam sprzyja w tym roku – mówił Witold Kramarz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przedstawiając radnym z Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa informacje na temat realizacji programu „Wspierania osób bezdomnych w Gminie Miejskiej Kraków na lata 2016-2020”.

Ułatwić wybór 8-klasistom - Patronat Przewodniczącego RMK

23 stycznia w godz. 9.00 – 14.00 w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji przy ul. Ułanów 9 odbędą się 18. „Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku” – wydarzenie to honorowym patronatem objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec.

Rozsądny rozwój i dbanie o mieszkańców - wywiad z radnym Kazimierzem Chrzanowskim

O ważnych tematach podejmowanych przez Komisję Mienia i Rozwoju Gospodarczego, dbanie o zrównoważony rozwój miasta oraz o zaspokajaniu potrzeb mieszkańców z radnym Kazimierzem Chrzanowskim rozmawia Błażej Siekierka.

Medal za wspieranie działań samorządu

22 stycznia w środę rozpocznie się 34. sesja Rady Miasta Krakowa. Początek jak zwykle w Sali Obrad RMK przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 o godz. 10:00. W porządku obrad jest 30 punktów.

„Janosikowe” wymaga zmian

Podatek solidarnościowy, tzw. janosikowe, płacą zamożniejsze gminy na rzecz tych biedniejszych. Nie wiadomo, czy wszyscy mieszkańcy Krakowa wiedzą, co to jest i dlaczego nas spotkało.

 W poszukiwaniu innej turystyki

Czym jest turystyka premium? Czy chodzi o turystę oczekującego luksusu, pobytu w 5-gwiazdkowych hotelach, spersonalizowanych wycieczek i innych produktów z wyższej półki? A może to po prostu turystyka, która kładzie nacisk na wartościowe, bardziej niszowe doświadczenia? Na te pytania będą próbować odpowiedzieć paneliści 2. edycji konferencji „Miasta Historyczne 3.0”, która odbędzie się w terminie 11-20 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

 Użytek ekologiczny w Olszanicy i rewitalizacja Zakrzówka

Tematem posiedzenia Komisji Kształtowania Środowiska było poszerzenie terenu użytku ekologicznego w Olszanicy oraz omówienie procesu rewitalizacji Zakrzówka.

 Likwidacja liceów dla dorosłych przez wygaszenie

Podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Edukacji radni zajmowali się m.in. projektami uchwał w sprawie zamiaru likwidacji poprzez wygaszenie liceów dla dorosłych.

Prace nad studium trwają

Zmiana Statutu Miasta Krakowa oraz prace nad nowym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego były tematami posiedzenia Komisji Dialogu Rady Miasta Krakowa.