Aktualności

Otwarte dane Krakowa

Już w 2015 r. Kraków miał pomysł stworzenia platformy informacyjnej, w której będą dostępne wszelkie dane dotyczące Krakowa, jego struktury administracyjnej, gospodarki, architektury, geodezji, mienia itp. Czy to się udało? Mowa o tym była podczas posiedzenia Komisji Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych.

Team Kraków, czyli sukces Karty Krakowskiej

Jak działa Karta Krakowska? Czy okazała się pomysłem trafionym? Podczas posiedzenia Komisji Promocji i Turystyki podsumowano ten projekt.

Uchwały, rezolucje, program, czyli podsumowanie sesji RMK

Podczas 24. sesji Rady Miasta Krakowa radni podjęli 52 uchwały, a 6 procedowali podczas pierwszego czytania. Podjęli też dwie rezolucje.

Kolejne pieniądze na stadion przy Reymonta?

Stadion Wisły ma się zmienić. Pojawią się tam sklepy, biura i restauracje. A to wszystko za… 70 mln zł pochodzących z miejskiej kasy. Czy wydawanie kolejnych pieniędzy na ten obiekt ma sens? Zastanawiano się nad tym podczas posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej.

Kraków czeka na repatriantów

Jedna rodzina repatriantów przyjechała już w tym roku, Kraków czeka jeszcze na kolejne dwie – taką informację uzyskali radni podczas posiedzenia Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa.

O wynagrodzeniach i o in vitro

Projekt uchwały kierunkowej w sprawie podwyżki płac dla pracowników żłobków oraz projekt uchwały w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2019-2020 dla mieszkańców miasta Krakowa” – opiniowaniem tych druków zajęli się radni z Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej.

Absolwenci postawili na licea

Podczas posiedzenia Komisji Edukacji przedstawiono wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Krakowie.

Teatr Ludowy zagra koncert życzeń dla mieszkańców

Małgorzata Bogajewska, Dyrektor Naczelna i Artystyczna Teatru Ludowego w Krakowie przedstawiła plany na sezon teatralny 2019/2020 podczas posiedzenia Komisji Kultury i Ochrony Zabytków.

Korki w drodze do ZOO

Zatory, sznur samochodów, nerwowe zachowania kierowców – tak wygląda rzeczywistość drogowa w najbliższej okolicy krakowskiego ZOO. O tym, co zrobić z tą sytuacją rozmawiano podczas posiedzenia Komisji Infrastruktury.

Studium i park
2019-09-10

Czy w okolicy ulicy Lubostroń powstanie nowy park miejski? Rozmawiano o tym podczas posiedzenia Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska. Radni wysłuchali też informacji na temat harmonogramu prac nad nowym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego.