Komunikat archiwalny

Pożegnanie z Bulwar(t)em, czyli ostatni tydzień nad Zalewem Nowohuckim

To już ostatnie dni Bulwar(t)u Sztuki – od 7 do 13 sierpnia zapraszamy do hucznego pożegnania lata nad Zalewem Nowohuckim.

Pożegnanie z Bulwar(t)em, czyli ostatni tydzień nad Zalewem Nowohuckim
Fot. materiały prasowe

Na Scenie Nocy Letniej w tym tygodniu ponownie dwie propozycje. Pierwsza to sobotni spektakl „Dziecko dla odważnych” Justyny Kowalskiej, w którym zobaczymy Beatę i Tomasza Schimscheinerów. Początek o godz. 20.30. Natomiast w niedzielę o tej samej porze odbędzie się wieczór Impro KRK. Każdy spektakl grupy kilkunastu krakowskich aktorów jest wyjątkowy, bo widzowie mają okazję nim „kierować”. O co chodzi w sztuce improwizacji? Tego będzie można dowiedzieć się podczas ostatniej propozycji w cyklu. Dobra zabawa gwarantowana!

Interesująco zapowiadają się także zakończenia dwóch cykli kina letniego. W czwartek o godz. 20.00 zobaczymy poprzedzony prelekcją film „Niewinne”, natomiast w niedzielę, jako ostatnie wydarzenie Bulwar(t)u zaprezentowany zostanie film Jima Jarmuscha - „Tylko kochankowie przeżyją”.

Na koniec Bulwar(t)u wróci do nas cykl Bulwar(t) Etno. W piątek o godz. 17.00 odbędą się warsztaty, a o godz. 18.30 koncert zespołu Sutari, który tworzą trzy artystki łączące w swojej pracy teatr i muzykę. O godz. 20.30 natomiast ostatnia potańcówka międzypokoleniowa, którą rozkręci MLDVA - trio producenckie i dj'skie zajmujące się muzyką psychofolkową, tureckimi i klezmerskimi brzmieniami.

Warsztaty dla dorosłych i sport

Podczas ostatnich warsztatów dla dorosłych będzie można nauczyć się robić mydło. Początek w czwartek o godz. 18.00. Z kolei ostatnie warsztaty genealogiczne „Saga prastarej Huty” odbędą się w środę o godz. 18.00. Jak zwykle odbędzie się także poniedziałkowa siłownia dla seniorów, środowe zajęcia tai chi i niedzielna joga.

Bulwar(t) dzieci

Pozostając w kręgu rzemiosła tradycyjnego, podczas ostatnich warsztatów dla dzieci we wtorek o godz. 12.00 wykonane zostaną zabawki z siana. Z kolei w niedzielę odbędzie się ostatni spektakl dla dzieci. Walny Teatr znów zachwyci dzieciaki niezwykłą formą podczas spektaklu „Dziadek”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy: bulwarowa@laznianowa.pl

Pełen program imprez: www.laznianowa.pl.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także