Komunikat archiwalny

Aplikacja wykorzystująca beacony oprowadzi widzów po TAURON Arenie Kraków

Największa w Polsce i jedna z najbardziej spektakularnych aren w Europie, zaprasza swoich gości w niezwykłą interaktywną podróż. Wszystko to dzięki nowej bezpłatnej aplikacji mobilnej TAURON Arena Kraków, zintegrowanej z niemal 200 beaconami Kontakt.io, rozmieszczonymi na terenie całego obiektu. Projekt na zlecenie Agencji Rozwoju Miasta S.A. w Krakowie przygotowały i wdrożyły firmy Neutrica oraz MobileMS. Aplikację działającą na systemach Android oraz iOS można pobrać za pośrednictwem strony obiektu, Google Play oraz iStore.

Aplikacja wykorzystująca beacony oprowadzi widzów po TAURON Arenie Kraków
Fot. TAURON Arena Kraków

– Od początku działalności TAURON Areny Kraków kładziemy szczególny nacisk na komfort i wygodę odwiedzających nas gości. Dzięki najwyższym standardom obsługi mogą oni w pełni korzystać z atrakcji oferowanych podczas wydarzeń odbywających się w obiekcie. Ten sam cel postawiliśmy przed wykonawcą aplikacji – mówiła Małgorzata Marcińska, prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej obiektem. – Dziś oddajemy w ręce widzów innowacyjne narzędzie, które zapewnia im dostęp do wszystkich, najważniejszych informacji w jednej aplikacji. TAURON Arena Kraków jest pierwszą halą widowiskowo-sportową w Polsce, która będzie wykorzystywać takie rozwiązanie – podkreśliła Małgorzata Marcińska.

 

Nawigacja w czasie rzeczywistym

 

Beacony to niewielkie nadajniki, działające w oparciu o energooszczędną technologię Bluetooth Smart. Wysyłany przez nie sygnał, odczytywany jest przez aplikację na smartfonie użytkownika, który pojawia się w zasięgu urządzenia. Dzięki temu poszczególne treści w aplikacji są dostępne tylko, gdy użytkownik fizycznie znajduje się w danej lokalizacji - w tym przypadku w TAURON Arenie Kraków. W Krakowie – ojczyźnie beaconów – w oparciu o tę technologię działa m.in. przygotowana przez Urząd Miasta Krakowa aplikacja Likekonik. Beacony wykorzystuje również Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Jednym z najważniejszych rozwiązań jakie aplikacja oferuje widzom jest interaktywny plan TAURON Areny Kraków wraz z nawigacją opartą o sieć nadajników beacon dostarczonych przez kontakt.io.

– Wykorzystując naszą platformę NGuide, zbudowaliśmy przewodnik mobilny po TAURON Arena Kraków. Dzięki integracji z infrastrukturą IoT (Internet of Things) i intuicyjnemu interfejsowi, system pozwala gościom będącym w obiekcie na szybkie dotarcie do sektora, w którym mają wykupione miejsca bądź do innej wybranej lokalizacji, np. punktu gastronomicznego, szatni czy toalety. Wystarczy ściągnąć aplikację, włączyć Bluetooth oraz usługę GPS, aby skorzystać z wszystkich jej możliwości – tłumaczył Łukasz Gąsiorowski, współzałożyciel i CEO w Neutrica.

– Na co dzień współpracujemy głównie z klientami zagranicznymi, dlatego ten projekt ma dla nas szczególne znaczenie. Jesteśmy niezwykle dumni, że w naszym rodzinnym mieście powstał kolejny system w oparciu o technologię Kontakt.io, który zmienia Kraków w prawdziwe smart city – wyjaśnił Szymon Niemczura, współzałożyciel i CEO w Kontakt.io.

 

Sprawdź kalendarz imprez oraz bądź na bieżąco z informacjami

 

Dzięki aplikacji TAURON Arena Kraków goście będą mogli:

  • śledzić aktualności dotyczące wydarzeń odbywających się w obiekcie,
  • sprawdzać aktualny kalendarz imprez, zawierający odnośniki do kupna biletu, informacji o strefie VIP i parkingu,
  • zapoznać się z planem TAURON Areny Kraków i znaleźć swoje miejsce na trybunach,
  • dzięki nawigacji w czasie rzeczywistym dotrzeć do wybranego sektora lub innej wybranej lokalizacji, np. punktu gastronomicznego, szatni czy toalety,
  • dojechać do TAURON Areny Kraków z pomocą nawigacji,
  • zapoznać się z najważniejszymi informacjami o obiekcie.

Dodatkowo każdy, kto zaloguje się do aplikacji przez Facebooka, może nie tylko dzielić się fantastycznymi doświadczeniami z imprez w TAURON Arenie Kraków, ale także zobaczyć, kto z jego znajomych jest obecny na wydarzeniu.

 

Pobierz aplikację

 

Aplikację działającą na systemach Android oraz iOS można bezpłatnie pobrać za pośrednictwem strony obiektu www.tauronarenakrakow.pl/app  oraz iStore i Google Play.

Linki do aplikacji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neutrica.tauron&hl=pl

https://itunes.apple.com/us/app/tauron-arena-krak%C3%B3w/id1158819370?mt=8

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA