Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poniedziałek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Zastanawiacie się, na co warto pójść, co zobaczyć i jak rozpocząć nowy tydzień w naszym mieście? W dzisiejszym kulturalnym rozkładzie przygotowaliśmy dla Was najciekawsze atrakcje. Polecamy, między innymi spotkanie ze światowej sławy trenerem sukcesu. Kraków bowiem odwiedzi dziś Dan Peña – jego porady prowokują, ale i są impulsem do zmiany. Z własnego doświadczenia wie, jak słabość zamienić w siłę. Rezerwujcie więc czas w kalendarzu i przychodźcie.

Fot. materiały prasowe / Opera Krakowska

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Zaczynamy koncertowo i prawie oscarowo, bo w TAURON Arenie Kraków o godz. 20.00 zobaczycie „La La Land” – jak nigdy dotąd, na żywo z orkiestrą symfoniczną! Zwycięzca sześciu Oscarów, m.in. za najlepszą ścieżkę dźwiękową i najlepszą piosenkę oraz siedmiu Złotych Globów, w tym za najlepszy film, opowiada historię Mii (Emma Stone), młodej aspirującej aktorki i Sebastiana (Ryan Gosling), wybitnego muzyka jazzowego, który zmaga się z codziennością, by związać koniec z końcem w mieście znanym z miażdżenia nadziei i łamania serc… Orkiestra i zespół jazzowy „La La Land in Concert” to wydarzenie, podczas którego będzie można usłyszeć unikatowe, oryginalne wokale Emmy Stone, Ryana Goslinga i Johna Legenda ze ścieżki dźwiękowej filmu, połączone  z muzyką na żywo. Ścieżka dźwiękowa do projekcji filmu wykonana zostanie przez orkiestrę symfoniczną i zespół jazzowy. – Połączenie filmu i żywej orkiestry: zespół fenomenalnych muzyków grających w czasie rzeczywistym do zdjęć Technicolor, przenoszą kompozycje Justina Hurwitza do prawdziwego życia – powiedział reżyser filmu, Damien Chazelle. Polecamy!

Z kolei Opera Krakowska gości Och-Teatr ze spektaklem „Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę”. W roli głównej wystąpi wyborny Zbigniew Zamachowski! Jednostka i wielka historia. Wojna i jednostkowy los kogoś, kto nie jest w stanie pojąć, w czym uczestniczy. Właśnie zamordowano arcyksięcia Ferdynanda, porządek świata ulega zmianie. A Szwejk? Szwejk jest po prostu sobą. Trafia do wojska i gorliwie wypełnia swoje obowiązki, co w połączeniu z jego poczciwością doprowadza do wielu przezabawnych sytuacji. Ale może w jego „głupocie” jest metoda? To jedna z najsłynniejszych opowieści świata. Od jej wydania minęło już prawie całe stulecie, a popularność niezbyt dobrego żołnierza nie słabnie. Jego absurdalne losy przetłumaczono dotąd na 57 języków, doczekały się licznych ekranizacji i adaptacji. A dzisiaj zobaczycie w Krakowie, początek o godz. 17.30, ul. Lubicz 48.

Natomiast o 17.00 Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ odwiedzi Dan Peña – człowiek, który pokazał, jak wypracować 50 miliardów dolarów. Opowie o swoich doświadczeniach biznesowych, o bogactwie, ryzyku i nagrodzie. Wysłuchajcie opowieści, które mogą zmienić Wasze życie. Peña uznawany jest za najlepszego na świecie trenera sukcesu (high performance coach) – osoby, dla których był mentorem wypracowali 50 mld dolarów (od 1993). Należą do nich, m.in. Klaus Kleinfeld (były CEO Siemensa i Alcoa), Brian Rose (Londyn Real TV Media Guru), Matt Pocius (najmłodszy multimilioner i trener ecommerce) czy Dan Lok (Business Guru). Dan Peña nie przyjmuje wymówek, mówi wprost, bez poprawności politycznej. Jego fascynujące życie obejmuje wiele etapów: od sprawiającego problemy wychowawcze dziecka z ubogiej dzielnicy, aż po człowieka sukcesu, zdobywcę licznych nagród, właściciela zamku. Wpływa na kolejne generacje, opowiadając swoją historię „od zera do milionera”. Jego myśli i wystąpienia prowokują do myślenia, zmiany nastawienia i poglądu na świat zarówno w zakresie pracy, biznesu, jak i życia osobistego. Jak to możliwe? Co to za metoda? Czy to etyczne? Czy Dan Peña jest genialnym strategiem czy szamanem zarządzania? Na te, i inne, pytania będziecie mogli uzyskać odpowiedzi na wykładzie, albo nawet zadać je osobiście. Spotkanie odbędzie się w sali 0.102 Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. Łojasiewicza 4.

Ale bohaterów codziennej walki ze słabościami nie brakuje i na naszym podwórku. O tym, jak można pokonać uzależnienie opowie dzisiaj Jerzy Górski. W drodze na sportowy szczyt pokonał uzależnienie od narkotyków i zdobył tytuł mistrza świata w podwójnym Ironmanie. Postać Jerzego Górskiego przez długi czas była nieznana szerszemu gronu. Łukasz Grass w książce „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” postanowił przypomnieć tę niezwykle inspirującą historię. Nie miał niczego, a zdobył wszystko. Był na samym dnie, ale wzniósł się tam, gdzie większość ludzi nigdy nie dotrze. „Najlepszy” to historia o niezwykłej, kilkunastoletniej walce z uzależnieniem od narkotyków, papierosów i alkoholu. Dzięki terapii i uprawianiu sportu Górski podniósł się i wygrał prestiżowe zawody Double Ironman w USA (prawie 8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy rowerem i 84 kilometry biegu). Jerzy Górski, były narkoman i monarowiec, a jednocześnie legenda polskiego triathlonu, jest dziś symbolem walki z własnymi słabościami. Łukasz Grass – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, współzałożyciel i redaktor naczelny Akademii Triathlonu. Od 2016 roku jest redaktorem naczelnym „Business Insidera”. Dzisiaj w Empiku w Bonarce odbędzie się spotkanie z Jerzym Górskim i Łukaszem Grassem. Początek o godz. 18.00, ul. Kamieńskiego 11.

Na godz. 19.00 zapraszamy do Pracowni Pod Baranami na Rynku Głównym 27. Są tam cotygodniowe spotkania obieżyświatów, włóczykijów, trampów i całkiem zwyczajnych turystów. To jeden z najprężniej działających polskich klubów skupiających środowisko podróżników. Co tydzień poznajecie relacje z podróży w najdalsze zakątki świata, są też reportaże, slajdowiska i dyskusje, a także podróżnicze filmy. Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Grzegorz Mróz, który przybliży Wam Patagonię, krainę współdzieloną przez Chile i Argentynę. Jest niezwykła, ponieważ obojętnie, czy lubicie uderzenia adrenaliny, czy wolicie spokojnie spędzać czas, czy wakacje spędzacie nad morzem czy w górach, czy jesteście fanami milutkich pingów czy ślicznych guanaco – Patagonia będzie dla Was idealnym miejscem podróży, a może i zamieszkania.

A muzycznie polecamy Wam dzisiaj pozycje z wysokiej, klasycznej półki. Akademia Muzyczna zaprasza na recital Jona Laukvika, wybitnego norweskiego organisty, wykładowcy Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, Norwegian Academy of Music w Oslo i londyńskiej Royal Academy of Music. A w programie utwory: Johanna Sebastiana Bacha, Carla Philipa Emanuela Bacha, Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego i Oskara Lindberga. Dla melomanów to pozycja obowiązkowa! Akademia Muzyczna w Krakowie, ul. św. Tomasza 43, godz. 19.00.

pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-11-20
Data aktualizacji: 2017-11-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź