Komunikat archiwalny

Przebudowa al. 29 Listopada coraz bliżej

Przed nami przebudowa jednej z największych krakowskich arterii, al. 29 Listopada. W maju ubiegłego roku została podpisana umowa na jej rozbudowę. To ważna arteria miasta, o dużym natężeniu ruchu. Obecnie kończą się prace projektowe, uzyskiwane są niezbędne decyzje administracyjne (ZRID). Rozpoczęcie prac planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Przebudowa al. 29 Listopada coraz bliżej
Fot. ZIKiT

Aleja 29 Listopada zostanie zmodernizowana na odcinku od skrzyżowania z ulicą Opolską do granic miasta (2,6 km). Droga zostanie rozbudowana do dwóch, a miejscami trzech pasów w każdym kierunku. Powstaną nowe skrzyżowania, infrastruktura dla rowerzystów i pieszych. Pojawią się nowe przystanki oraz pasy dla autobusów.

Z uwagi na parametry nowej drogi, przeprowadzone zostały szerokie konsultacje społeczne, wszystkie możliwe do realizacji postulaty starano się w projekcie uwzględnić. Inwestycja realizowana jest w systemie „Zaprojektuj i zbuduj”. Po stronie wykonawcy (firma Strabag SA) jest opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych i roboty budowlane.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i środowisko na lata 2014–2020”.

 

 

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA