Podsumowania i pożegnania

Ostatnie posiedzenie Komisji Sportu i Kultury Fizycznej poświęcone zostało podsumowaniu czteroletniej pracy komisji i pożegnaniom.

Podsumowania i pożegnania
Fot. archiwum prywatne TU

Przewodniczący komisji Tomasz Urynowicz w swoim pożegnalnym przemówieniu zwrócił uwagę na inicjatywy, które początek wzięły właśnie w pracach komisji. Takim przykładem może być modernizacja nawierzchni boisk przyszkolnych. Dzięki współpracy radnych i urzędu udało się w ciągu 4 lat zmodernizować 149 boisk. Wskazał też na inny projekt, który również swój początek miał na komisji sportu, a powinien być kontynuowany, czyli lodowisko w każdej dzielnicy.

Janusz Kozioł, Doradca Prezydenta ds. Sportu  dodał do sukcesów tej kadencji organizację w Krakowie Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. Zwracał uwagę także na programy dotujące sport profesjonalny. Podkreślał, że dzięki ich realizacji olimpijczycy i mistrzowie sportowi przestali uciekać z Krakowa do innych miast.

Barbara Mikołajczyk, Dyrektor Wydziału Sportu dodała także, że niedawno Kraków zajął pierwsze miejsce w rankingu Gazety Prawnej, wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców, w dziedzinie aktywności sportowej dzieci i młodzieży. Dyrektor Mikołajczyk podkreślała, że Kraków ma wiele bezpłatnych programów sportowych dla dzieci i młodzieży, m.in.: naukę tańca dla dzieci klas pierwszych szkół podstawowych, naukę jazdy na nartach dla uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych czy program „Krakowska Basketmania”, który ma na celu upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży koszykówki.

Za duży sukces Dyrektor Wydziału Sportu uznała również ułatwienie i przyspieszenie procedury ubiegania się o dotację dla klubów sportowych. Procedura została przyjęta uchwałą Rady Miasta Krakowa.

Przedstawiciel Zarządu Infrastruktury Sportowej przedstawił w skrócie inwestycje sportowe, które zrealizowane zostały w VII kadencji Rady Miasta Krakowa. Wspomniano również o licznych imprezach sportowych organizowanych i współorganizowanych przez miasto Kraków.

Pokaż metkę
Autor: MK
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także