Pozytywnie o cenach biletów

Radni z Komisji Infrastruktury pozytywnie zaopiniowali projekty uchwał w sprawie nowego cennika biletów komunikacji miejskiej w Krakowie oraz w sprawie dodatkowej zniżki na komunikację miejską dla posiadaczy Karty Krakowskiej.

Pozytywnie o cenach biletów
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W nowym projekcie uchwały w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe uwzględnione zostały głosy mieszkańców oraz radnych. W cenniku zostaje bilet jednorazowy 20-minutowy oraz okresowy na jedną linię.

Po zmianie cennika bilet 20-minutowy kosztował będzie 3 zł 40 groszy. Bilet 40-minutowy zostanie zastąpiony przez bilet 50-minutowy/jednoprzejazdowy za 4,6 zł. Oba te bilety będą obowiązywać w I i II strefie biletowej.

Bilet okresowy na jedną linię pozostanie w taryfie biletowej, jednak jego cena dla posiadaczy Karty Krakowskiej po wprowadzeniu nowego cennika wynosiła będzie 45 zł, bez karty 69 zł. Pozostałe propozycje pozostają bez zmian. Z cennikiem można zapoznać się w projekcie uchwały.

Głosowanie w sprawie nowego cennika biletów komunikacji miejskiej przeprowadzone zostanie najprawdopodobniej 27 marca.

Radny Michał Starobrat przedstawił projekt uchwały w sprawie kierunków działania dla Prezydenta w zakresie ustanowienia dodatkowej bonifikaty dla posiadaczy Karty Krakowskiej. Chodzi o dodatkową zniżkę dla mieszkańców za zakup biletu sieciowego w sposób ciągły (bez dnia przerwy) przez okres pięciu miesięcy. W szóstym miesiącu bilet sieciowy będzie można zakupić z bonifikatą 60 złotych. – Mieszkańcy kupując bilety sieciowe omijają weekendy, urlopy. Ta zniżka może zachęcić ich do ciągłego zakupu biletów. Radni wydali pozytywną opinię temu projektowi uchwały.

Pokaż metkę
Autor: Małgorzata Kubowicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Zobacz także